Australiškasis arbatmedis :: Natūralus antiseptikas :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »

Australiškasis arbatmedis | Augalų katalogas

Australiškasis arbatmedis - Melaleuca alternifolia, Tea tree, vokiškai Teebaum - neapsigaukite - tai - pražangialapė mirtenė, neturinti nieko bendro su arbatžolėmis. Mirtenės medis gavo arbatmedžio pravardę todėl, kad taninų turintys jos lapai, nukloję ežerų dugnus (nes auga pakrantėse), nudažo vandenį kaip arbatą.

Augalas turi siaurus, nuo 3 iki 5 cm ilgio lapus ir gausiai žydi visą šiltąjį metų lakotarpį smulkiais baltais žiedais. Šis amžinai žaliuojantis augalas tapo plačiai žinomu dėl savo eterinio arbatmedžio aliejaus, kuris yra išgaunamas iš apačioje lapo esančių aliejaus lašiukų. Australiškasis arbatmedis turi pilną imunitetą prieš kenkėjus ir ligas.

Šio augalo sėklas galima sėti ištisus metus. Tačiau sėklų daigumas greitai mažėja, tad, gavus sėklų jas reikėtų tuoj pat ir pasisėti.

Sėklas suberkite į vazone esančią žemę, užberkite ploną sluoksnį smėlio arba sėjimo žemės ir lengvai prispauskite. Optimali dygimo temperatūra +30°C, didelis oro drėgnumas (kambarinis šiltnamis), vėliau persodinkite į didelius vazonus, pastatykite į vietą su daug saulės. Auginti arbatmedį atvirame lauke Rytų Europoje dalinai pasisekė. Arbatmedis auga Australijos pelkėtose vietovėse. Žemė yra smėlinga – molinga. Drėgnumas – nuo drėgnos iki pelkėtos. PH rodikliai – nuo rūgščios iki neutralios.
Augalas itin vertinamas mediciniu požiūriu, dėl iš jo išgaunamo - arbatmedžio eterinio aliejaus - kuris pasižymi dideliu antimikrobiniu poveikiu.

Aktyviai veikia visas tris mikrobų grupes: bakterijas, virusus ir grybelius;

Yra labai stiprus imunostimuliatorius, t.y. ne tik pats gina organizmą nuo mikrobų, bet ir sustiprina gynybines kūno galias – imunitetą.

Vienas geriausių natūralių antiseptikų, plačiai naudojamas medicinoje ir kosmetikoje.

Padeda apsisaugoti nuo pėdų grybelio, gydo odos grybelį - tepti pėdas, tarpupirščius apsilankius baseine, pirtyje, paplūdimyje.

Dezinfekuoja nubrozdinimus, nedideles buitines žaizdas.

Vabzdžių įkandimo vietoms, karšto vandens nuplikytai odai, saulės nudegimams.

Veikia prieš virusus – grynu eteriniu aliejumi tepami herpes, vėjaraupių spuogai ir bėrimai, moliuskai, karpos.

Šampūnas su 5% arbatmedžio aliejaus naikina pleiskanas, nes užmuša jas sukeliantį grybelį.


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06