Baltagyslė karpažolė (Euphorbia leuconeura) :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Baltagyslė karpažolė | Autorius: Laima | walnuts.ltBaltagyslė karpažolė | Nuotraukos autorius: Laima | walnuts.lt

Baltagyslė karpažolė (Euphorbia leuconeura) – tai karpažolinių (Euphorbiaceae) šeimos daugiametis augalas, natūraliai augantis tik Madagaskare, uolėtose vietovėse ir užauga net iki 2 m aukščio. Lietuviškas pavadinimas, pasirodo, nėra oficialiai patvirtintas.. baltagyslė tai tiesiog vertinys iš lotynų kalbos. Anglijoje dar vadinama Madagascar jewel (Madagaskaro brangakmenis).

Mūsų klimatinėmis sąlygomis, baltagyslė karpažolė, auginama tik kambariuose ar oranžerijose, priskiriama prie itin nereiklių bei ištvermingų kambarinių augalų, galinčių augti tiek saulėtoje tiek ir pavėsyje, puikiai ištveria ne tik nepalankias auginimo sąlygas, bet ir priežiūros trūkumą..

Baltagyslė karpažolė išsiskiria dekoratyviais žaliais, pailgais, elipsės formos lapais, su aiškiomis baltomis gyslomis. Tiesa lapams augant, jų baltos gyslos tampa mažiau matomos. Žydi.. gelsvais, mažais neišraiškingais žiedeliais, subrandina mažytes tamsiai rudas sėklas, kurios subrendusios tiesiog yra išaudomos aplink. Sėklos yra labai daigios, dažnai pridygsta ne tik savo vazone bet ir aplink augančių gėlių vazonuose. Teko skaityti, kad sėklytės gali nuskristi net iki aštuonių metrų. Baltagyslė karpažolė gali žydėti beveik ištisus metus. Gėlės stiebas briaunotas bei šiurkštus.AUGINIMAS

• Baltagyslė karpažolė gali augti tiek šviesioje, saulėtoje vietoje tiek ir pavėsyje. Žinoma, pastačius tamsiausiame kambario kamputyje, išraiškingų, ryškių gyslotų lapų nevertėtų tikėtis.

• Baltagyslės karpažolės taip pat.. nereikėtų statyti prie dažnai praveriamo lango, kaip ir dauguma gėlių, skresvėjų nemėgsta.

• Baltagyslė karpažolė laistoma itin retai, paprastai kartą į savaitę ar net ir rečiau, žinoma karštomis vasaros dienomis laistoma pagal poreikį, nevertėtų perdžiovinti augaliuko.

• Baltagyslė karpažolė yra jautri vandens pertekliui, kai vanduo užsistovi indelyje po vazonu, gali pradėti pūti šaknys, šiaip indelis po vazonu turėtų būti visuomet sausas.

• Baltagysles karpažoles sodinant ar persodinant, žemė imama lengva ir puri, tinka pirktinė, sakykim.. substratas kaktusams ir sukulentams. Turbūt sodinant svarbiausia nepamiršti drenažo - vazono apčioje pripilant kelis cm keramzito granulių, tinka ir žvyras ar molinio vazono duženos.P l a č i a u »» Baltagyslės karpažolės auginimasAUGALO teigiamas (neigiamas) poveikis

Teigiama, kad baltagyslė karpažolė ne tik dekoratyvus augalas, bet ir naudingas - sugeria kenksmingas medžiagas.ATSARGIAI

Baltagyslė karpažolė, kaip ir kitos karpažolės, išskiria pieno baltumo sultis, kurios patekusios ant odos, ją alergizuoja, ypač reikėtų saugoti akis - gali sukelti stiprų uždegimą. Augalas pavojingas ne tik neatsargiai elgiantis prižiūrint jį, bet ir mažiems vaikams, kuriems įdomu viską pačiupinėti, t.p. ir smalsiems naminiam gyvūnėliams.

Persodindant būtina nepamiršti pirštinių o jei netyčia papuola sulčių ant odos ir ypač į akis – tuoj pat nuplauti ir kreiptis į gydymo įstaigą.Ir dar..

• Lapai nusvyra - priešingai nei dauguma gėlių, baltagyslė karpažolė taip prašo.. mažiau lieti.

• Geltonuoja ir nukrenta lapai - taip gali atsitikti kai baltagyslė karpažolė yra perstatoma į naują vietą arba dėl temperatūros svyravimų, sakykim pervežant arba atvėsus orui kambaryje, maždaug mažiau nei +13-+16 laipsnių, t.p. gali būti priežastis - dažnas skersvėjis.


Raktiniai žodžiai » Karpažolė •
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2023. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11