Kininis arbatmedis :: Camellia sinensis :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »

Kininis arbatmedis :: Camellia sinensis | Augalų katalogas

Kininis arbatmedis (Camellia sinensis) - pasirodo, galima patiems užsiauginkite savo arbatą!

Jau žiemos pabaigoje kiekvienas save gerbiantis sodininkas-mėgėjas pradeda planuoti ką jis augins ateinantį sezoną. Jums jau neteikia džiaugsmo kiekvienais metais auginami pomidorai, paprikos ir agurkai? Trokštate permainų? Šiek tiek egzotikos? O gal šiemet užsiauginkite sau arbatos?

Kamelijų (Camellia) genčiai priskiriama maždaug 50 rūšių visžalių tropikų ir subtropikų krūmų, bei neaukštų medžių, iš kurių žinomiausias yra Kininis arbatmedis (Camellia sinensis). Tai labai senas kultūrinis augalas, kilęs iš Pietų ir Pietryčių Kinijos bei gretimų Indijos, Birmos, Vietnamo ir Laoso sričių, kur jis auginamas jau tūkstantmečius. Nors jis auginamas viso pasaulio tropikuose, labiausiai žinomais arbatos gamintojais, kaip ir anksčiau, lieka Kinija, Indija, Šri Lanka ir Japonija.

Arbatmedžio sėklos - auginti savo arbatą net ir mūsų sąlygomis nėra sunku. Labai svarbu sėti šviežias sėklas, kadangi arbatmedžio sėklos greitai praranda daigumą. Sėklos yra rutulio formos, 2-3 dienas prieš sėjant, jas būtina mirkyti.
Po to sėkite jas į laidų substratą. Esant 20-25 C temperatūrai, jos sudygsta per 2–4 savaites. Saulėtoje vietoje jauni augalai auga labai greitai, pusės metų augalą jau galite pradėti genėti. Teisingai genint, turėsite vešlų krūmą, o tuo pačiu ir žaliavą arbatžolių gaminimui.

Vasarą arbatmedį patogu auginti lauke – sode arba balkone. Karšta vasara ir reguliarus laistymas labiausiai atitinka sąlygas, kuriomis arbatmedis gyvena savo gimtinėje. Nors arbatos, užaugintos sode ar balkone kokybė neprilygsta užaugintai tropikuose, akivaizdu, kad jo auginimas atneš daug džiaugsmo ir galbūt net apdovanos jus dideliais baltais žiedais.

Žiemos metu arbatmedį pastatykite prie lango. Kadangi tai yra visžalis krūmas ir žiemą jam pas mus truks saulės šviesos, žiemos metu jis gali nuvysti ir mesti lapus. Tačiau atėjus pavasariui, jo būklė pagerės ir jūs vėl galėsite skinti lapus savo arbatai.


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06