Jautrusis musėkautas :: Dionaea muscipula :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »

Jautrusis musėkautas | Augalų katalogas

Jautrusis musėkautas - (Dionaea muscipula) - tai vienas iš žinomiausių bei dažniausiai auginamų vabzdžiaėdžių augalų. Šis augalas ant lapų turi šeriškus dantelius, kurių pamate esančios liaukos išskiria nektarą. Kai vabzdys užlipa ant lapo ir paliečia tuos dantelius, lapas susiglaudžia. Susineriantys danteliai neleidžia vabzdžiui ištrūkti. Tada liaukos išskiria virškinamąsias sultis su fermentais, suskaido auką ir augalas pasisavina maisto medžiagas. Ši specifinė gaudyklė vabzdžius privilioja spalva, o taip pat ultravioletinėje šviesoje matomais žymekliais ir nektaru.Po poros savaičių pasimaitinusios gaudyklės vėl atsidaro ir laukia naujo grobio. Beje, nevertėtų be priežasties krutinti augalo gaudyklių, mat viena gaudyklė užsidaryti tegali penkis kartus ir po to dažniausiai nunyksta.

Natūraliai auga Pietų ir Šiaurės Karolinoje, Floridoje, Kalifornijoje pakrančių pievose.
Auginant kambaryje, reikia parinkti saulėtą vietą, ypač žiemą. Tačiau, nuo spalio iki kovo temperatūra turėtų būti tik apie 10 laipsnių.

Sodinimas - rekomenduotina rūgštus substratas (3,5-4,5), yra parduotuvėse vabzdžiaėdžiams augalams skirtos žemės. Kiekvienus metus reikėtų augalą persodinti, geriausias laikas vasaro - kovo mėnesiai.

Augalas mėgsta drėgmę. Vasara rekomenduotina dažnai nupurkšti. Tik žiemą jų nederėtų laikyti per drėgnai. Sausame ore ima silpti ir palaipsniui sunyksta.

Laistymui naudoti tik bekalkį vandenį, geriausia lietaus ar distiliuotą.

Tręšimas - jei augalas pakankamai pagauna vabzdžių nevertėtų papildomai jo tręšti.

Problemos - dėl šviesos trūkumo, augalas dažnai nusidažo raudona spalva, gali pulti amarai, tripsai, daiginių uodelių lervos. Taip jei per mažai šviesos, augalai paprastai leidžia ilgus stiebus bei formuoja smulkias gaudykles.

Dauginasi sėklomis, žydi Balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais.


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06