Šeflera :: Nėrūnė :: Schefflera :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Šeflera (Nėrūnė) | ScheffleraŠeflera (Nėrūnė) | Schefflera

Šeflera (Schefflera) - dar žinoma kaip nėrūnė, liaudiškai dažnai vadinama skėčiais. Gentis pavadinta XVIII a. vokiečių botaniko Schefflerio, K. Linėjaus draugo, vardu, kilusi iš Naujosios Gvinėjos ir Taivanio.

Tai visžaliai puošnialapiai du blizgiais, lapais augalai, atogrąžų miškuose užaugantys net iki 40 m. beto natūraliai augantys yra žydintys augalai, priskaičiuojama apie 150-200 rūšių.

Kamabarinės veislės priskiriamos prie nežydinčių augalų, nors teko skaityti, VDU Botanikos sodo gėlininkės, pastabą "jei jūsų namuose šeflera nežydi, vadinasi, kažkas jai nepatinka". Kambaryje dažniausiai auginamos žemosios su margais lapais Margalapė žemoji šeflera | Foto galerija bei žalialapės Žalialapė žemoji šeflera | Foto galerija šefleros (schefflera arboricola) ir kiek rečiau pasitaikanti grakščioji šeflera (schefflera elegantissima) Grakščioji šeflera | Foto galerija, jos lapai siauri pirštiški, senesnių augalų stmbesni lapai ne tokie pirštiški Grakščioji šeflera | Foto galerija.

Šefleros mėgstamos ir noriai auginamos patalpose ne tik dėl savo dekoratyvumo, bet dėl to, kad jos puikiai valo, sugeria cigarečių dūmus bei drėkina orą.AUGINIMAS

• Kambariuose šeflerą geriausia laikyti šviesioje vietoje, kurios nepasiekia tiesioginės saulės spinduliai, tolėliau nuo radijatorių. Jei grindys šildomos reikėtų ją pakelti ir ant kažko pastatyti. Nepakenčia skersvėjų.

• Žalialapės veislės gali augti pusiau šviesioji, o margalapėms reikia daugiau šviesos.

• Žiemą temperatūra žalialapėms rūšims neturi nukristi žemiau 12 laipsnių, margalapėms — ne žemiau kaip 16 laipsnių, o vasarą aukščiau nei 30 laipsnių. Optimali temperatūra 21 laipsniai.

• Tiek žiemą, tiek vasarą žemė vazone turi būti drėgna. Vasarą laistoma gausiau, vos tik pradžiūva žemės paviršius, o žiemą, ypač vėsioje patalpoje laistoma tik tiek, kad neperdžiūtų žemė. Apskritai geriau laikyti sausiau negu perlaistyti. Apipurkšti reikia tik naujai įsigytiems augalams, kol jie pripras prie naujos vietos.

• Vasarą šefleros puikiai auga ir lauke, tik reikėtų po truputį ją pripratinti prie pasikeitusių sąlygų, nuo staigaus sąlygų pasikeitimo gali pradėti mesti savo puošniuosius lapus.P l a č i a u »» Šefleros (Nėrūnės) auginimo ypatumaiATSARGIAI

Šeflera turi odą ir gleivinę dirginančių medžiagų, gali būti pavojinga tiek mažiems vaikams, tiek ir gyvūnams, t.p. ir persodinant augalą vertėtų imtis elementarių atsargumo priemonių.Ir dar..

Žalialapės, o dar labiau margalapės veislės pakelia nuotaiką, nuteikia draugiškai ir žaismingai.
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2023. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11