Kaip pasiruošti sėklų patiems :: Sėklų ruošimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Daržas Pradžia »

Augalų sėklos | DaržasAugalų sėklos

POMIDORAI

Tinka sunokę, bet nepernokę vaisiai.

Parinkti sėkloms pomidorai perpjaunami skersai ir šaukštelio kotu ar pirštu iš sėklalizdžių išbraukiamos sėklos. Jos kartu su pomidorų sultimis supilamos į stiklainį ir laikomos šiltoje vietoje, kol išrūgs ir gleivėta masė atsiskirs nuo sėklų.
Negalima į stiklainį su sėklomis ir sultimis pilti vandens, nes berūgdamos sėklos sudygs. Beje, rūgstančias sėklas reikia kasdien pamaišyti, kad neatsirastų pelėsis.

Sėklos, rauginamos 20-25 laipsnių šilumoje, išrūgsta (sėklos nusėda ant dugno) per dvi paras. Tik tuomet reikia įpilti vandens, gerai išmaišyti. Sėkloms nusėdus ant dugno, vandenį nupilti. Tokiu būdu sėklos plaunamos kelis kartus.

Kai jos bus švarios, nukošti per marlę ir paskleisti plonu sluoksniu ant kokios nors medžiagos. Neužmirškime sėklų pamaišyti.


BULVĖS

Šiltnamyje ar saulėtą dieną darže plonu sluoksniu paskleiskime sėklai skirtas bulves ir taip jas laikykime apie savaitę, kad gumbai pažaliuotų. Tokios bulvės geriau laikysis žiemą, bus atsparesnės ligoms, užaugins gausesnį derlių.


Raktiniai žodžiai » Sėklos •
 Taisyti / Papildyti » 

SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMANAUDINGA
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11