Sėklų daigumas :: walnuts.lt PATARIMAI

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Daržas Pradžia »

Augalų sėklos | DaržasAugalų sėklos

Pomidorų, pupų, pupelių sėklos daigios 9,

Agurkų, aguročių, moliūgų, melionų, arbūzų - 8,

Žirnių - 7,

Burokėlių, kopūstų, ridikų, ridikėlių, ropių, cikorijų - 5,

Morkų, rabarbarų salierų, salotų, porų, špinatų - 4 metus.

Po metų arba dviejų daigumą praranda pastarnokai, salierai, krapai, svogūnai, rūgštynės.

Virtuvėje laikomos sėklos, kur labai drėgna ir nuolat svyruoja temperatūra, sugenda greičiau.

Morkų ir petražolių sėklos specifinio kvapo, jeigu jis stiprus - sėklos daigios.

Tačiau spręsti apie sėklų daigumą pagal metus galima tik tuomet, kai žinote, kada jos surinktos. Tai nesunku, jeigu sėklų užsiauginote patys. Ant pirktinių sėklų pakelių įspausta galiojimo data - atkreipkite į ją dėmesį.

Kartais ir tais pačiais metais užaugintos sėklos būna nedaigios, kai dėl prastų orų jos nespėja subręsti arba laikomos per drėgnai. Kai drėgnos sėklos suspaudžiamos, viduje pakyla temperatūra, jos perkaista ir pasidaro nedaigios.




Žiemą, kai daugiau laisvo laiko, pabandykite sudaiginti po keletą įvairių daržovių sėklų. Taip iš anksto patikrinsite jų daigumą ir nenusivilsite pavasarį. Į nedideles plastikines lėkšteles įklokite 2-3 sluoksnių filtrinį popierių arba vienspalvę šviesią stalo servetėlę. Popierių pieštuku išpieškite atskirais kvadratėliais ir įpilkite vandens, kad gerai prisigertų. Paskui vandens perteklių išpilkite ir kvadratėliuose paskleiskite po žiupsnelį įvairių sėklų (smulkesnių daugiau, stambesnių - mažiau). Lėkštutę uždenkite stiklu arba įkiškite į polietileninį maišelį. Kas antrą dieną patikrinkite, ar užtenka drėgmės. Vandenyje mirkstančios sėklos ne dygs, bet pus.

Geriausiai sėklos dygsta 23-25 C šilumoje. Dauguma sudygsta per 7-14 dienų. Nelygu, kur bus sėjama pavasarį (į dėžutes šiltnamyje ar tiesiai į lysvę lauke), sėklos dygs trumpiau arba ilgiau negu lėkštelėje.

Gyvybingos agurkų ir pomidorų sėklos pradeda dygti jau po 2-3 dienų. Jeigu sudygo tik pusė arba dar mažiau, sėklas geriau išmesti, o pavasario sėjai nusipirkti naujų.

Jeigu žemė sausa, sėklos dygsta ilgiau. Dygimą pagreitina mirkymas, bet mirkytų sėklų negalima sėti į sausą dirvą. Nesėkite daržovių, jeigu šalta, nors temperatūra ir siekia žemiausią sėklų dygimo ribą, nes daržovės augins ne gumbus ar lapus, o žiedus. Lepesnių daržovių daigai, ilgiau palaikyti šaltai, dažniausiai suserga diegavirte ir žūva. Tačiau jeigu sėkloms dygstant būna vėsu, o paskui atšyla, daigai auga sveikesni.


Raktiniai žodžiai » Sėklos •

Daržovių daiginimas namuose »




 Taisyti / Papildyti » 









SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMA



NAUDINGA




Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11