Mažorelio sodas :: Jardin Majorelle

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Įdomybės apie augalus Pradžia »

Mažorelio sodas | Jardin Majorelle |

Mažorelio sodas - Jardin Majorelle - botanikos sodas yra Marakeše, Maroke, pradėtas kurti 1924 m. prancūzų dailininko Žako Mažorelio iniciatyva. 1947 m. sodas buvo atidarytas visuomenės lankymui. Sodo teritorijoje yra Marakešo islamo meno muziejus, kur eksponuojama asmeninė Sen Lorano šiaurės Afrikos tekstilės kolekcija, keramikos dirbiniai ir Mažorelio paveikslai.
Geriausias Mažorelio paveikslas buvo nutapytas ne dažais, o gėlėmis, medžiais, upeliais ir fontanais viduryje Maroko, Marakeše.

Nuostabus sodas pusiau arabiškas, pusiau prancūziškas, kuriame surinktas viena geriausių augalų kolekcijų pasaulyje ir dabar yra viena iš daugelio Maroko įžymybių. Sode Mažorelis surinko augalus iš penkių kontinentų: Azijos bambukus, Afrikietiškas palmės, Meksikos kaktusus, augalus iš Indijos, Kanarų salų, Mesopotamijos, Viduržemio jūros ir Kalifornijos.

Mažorelis kurdamas sodą naudojo 5 kategorijų augalus: kaktusus, bambukus, palmes, vandens augalus ir gėles, kurios susodintos induose.


www.jardinmajorelle.com
Lietuvos ir pasaulio botanikos sodai Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22