Nongnučio tropinis botanikos sodas :: Tailando botanikos sodas

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Įdomybės apie augalus Pradžia »

Nongnučio tropinis botanikos sodas |

Nongnučio tropinis botanikos sodas - The Nongnooch Tropical Garden – 2,0 km² ploto tropinis botanikos sodas netoli Patajos, Čonburio provincijoje, Tailande.

Verslininkų šeima Pisit ir Nongnooch Tansacha, dalyvaudami laukinės gamtos išsaugojimo projekte, sodino tropinius augalus bei gėles, nepamišdami ir gyvūnų. O pastačius restoranų, nedidelių viešbučių su baseinais 1980 m. botanikos parkas buvo atidarytas visuomenės lankymui.

Nuo 2001 m. Nongnučio botanikos sodą valdo Tansačų sūnus Kamponas. Šiuo metu parkas užsodintas nepilnai ir užima 2,0 km². Sodo teritorijoje yra landšafto dizaino koledžas, kuris kasmet priima po 700 studentų, kurie sode atlieka ir praktiką.

Visoje sodo teritorijoje patogiai išdėstyti takai lankytojams. Daugelyje vietų jie iškelti aukštai, palmių viršūnių lygyje, kas leidžia lankytojams matyti jų žiedus ir vaisius iš arti.

Sodas susideda iš kelių tematinių sodų skirtų įvairių rūšių augalams bei gyvūnams. Labiausiai išpuoselėti Nongnučio botanikos sodo tematiniai sodai:
Prancūziškasis sodas - su prancūziško parko dvasia - akmenų ir palmių apsuptyje įkomponuotos tajų šventyklų kopijos.

Europos sodas - kuriame persipina įvairių Europos parkų stiliai, jame vyrauja prancūziškos, graikiškos ir itališkos skulptūros, įvairios pavėsinės ir fontanai.

Drugelių sodas - esančiame drugelių voljere galima pamatyti įvairių rūšių tropinių drugelių kolekciją, net ir patį didžiausią pasaulyje, taip pat apie pusantro tūkstančio vabzdžių kolekciją.

Kaktusų sodas - didžiulis kaktusynas po peršviečiamu stogu.

Orchidėjų sodas - orchidėjų oranžerija yra tikras sodo pasididžiavimas, kartais net pats sodas vadinamas Nongnučio orchidėjų sodu. Beje, visos orchidėjos oranžerijoje pasodintos į specialius krepšelius ir kabo ore - turėtų būti įspūdingas vaizdas.

Sidabrinis sodas - unikali palmių ir paparčių kolekcija, netgi laikoma kad, būtent šiame botanikos sode surinkta didžiausia pasaulyje vienoje vietoje augančių palmių įvairovė. Šiuo metu sode auga 1100 rūšių.    
Lietuvos ir pasaulio botanikos sodai Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22