Augalas turintis didžiausius lapus pasaulyje :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »

Augalas turintis didžiausius lapus pasaulyje

Augalas turintis didžiausius lapus pasaulyje - Palmės rafijos lapai yra didžiausi pasaulyje. Jų ilgis gali siekti virš 20 m ir yra didesni už daugumos medžių.

Rafija (lot. Raphia) – palminių šeimos gentis, kurią sudaro 20 rūšių. Auga tropinėje Afrikoje, ypač Madagaskare. Vienintelė rūšis R. taedigera aptinkama Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Garsi savo plunksniškais lapais, ilgiausiais augalų karalystėje. R. regalis lapai siekia iki 25,11 m ilgio bei 3 m pločio. Augalai yra monokarpiniai – žydintys vienintelį kartą, subrandinantys sėklas ir žūstantys, kai kuriose rūšyse žūsta tik vaisius subrandinę kamienai, o iš išlikusios šaknų sistemos atauga nauji ūgliai.

Nuo kiekvieno plunksniško lapo lapelio apatinės dalies nulupamas plaušingas sluoksnis, iš kurio gaunami ilgi ploni plaušai, kuriuos galima dažyti ir naudoti audimui ar pynimui. Iš tokio pluošto gaminami įvairūs gaminiai: skrybėlės ir apavas. Paprastas rafijos pluoštas eksportuojamas ir daugelyje šalių pardavinėjamas kaip sodui skirti raišteliai ar šiaip kaip natūralūs raišteliai. Pavyzdžiui, sodininkai rafijos raišteliais apriša įskiepį poskiepyje.

Lapai ~25,11 m ilgio.

Pasaulio augalai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2022. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22