Aukščiausia Lietuvos pušis :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »


Aukščiausia Lietuvos pušis - 2014 metų duomenimis yra taip vadinama Kiauneliškio dviviršūnė pušis, kuri maždaug 30 m aukštyje išsišakojusi į dvi viršūnes.

Iki 2014-ųjų metų aukščiausia pušis buvo laikoma Punios šilo bevardė pušis - Alytaus rajonas, (Nemuno kilpų regioninis parkas). Aukščiausia Punios šilo pušis - tai aukščiausia Lietuvos pušis. Šilas yra didžiųjų praeities girių, besitęsusių abipus Nemuno, liekana. Jau prieš daugelį dešimtmečių šilas traukė miškininkų ir gamtininkų dėmesį gausiais augalijos ištekliais ir pirmasis pateko į saugomų miškų sąrašą. Čia išliko savita, nesudarkyta augalija, medžiai, vieni iš aukščiausių Lietuvoje, daugelis retų ir nykstančių augalų rūšių. Kamieno apimtis: 210 cm. Medžio aukštis: 42 m. Turi 1 kamieną.

Kaip rasti: Kiauneliškio dviviršūnė pušis auga Kiauneliškio gamtiniame rezervate, esančiame Labanoro girioje maždaug tarp Kaltanėnų ir Labanoro, netoli nuo 114 Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina kelio. Augimvietės vietovė banguota. Artimiausias miestas – Švenčionėliai. Beto, tai trečias pagal aukštį Lietuvos medis.

Medžio rūšis – paprastoji pušis (Pinus sylvestris L.).
Kamieno apimtis 1,3 m aukštyje – 2,08 m.
Kamieno skersmuo: 66 cm.
Medžio aukštis: 44,0 m.
Numatomas amžius - ~200m.

Lietuvos medžiai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2022. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22