Aukščiausias Lietuvos ąžuolas :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »


Aukščiausias Lietuvos ąžuolas - Nesaugomas - Jurbarko rajonas, Jūrava. Jūravo miškas. Jurbarko miškų urėdija.

Aukščiausias Lietuvos ąžuolas auga unikaliame, maždaug 1 ha dydžio, ąžuolyne. Šiame ąžuolyne prieš pusšimtį metų sodinti medžiai visai nepanašūs į savo gentainius. Jie visi yra lygiakamieniai, laibi, aukšti lyg pušys. Tarsi norėdamas pasirodyti, ant kalvos auga skaičiumi 100 pažymėtas Jūravo ąžuolas.

Ąžuolai – šviesą mėgstantys medžiai. Miškininkų teigimu, ąžuolą reikia auginti „kailiniuose be kepurės“. Tai reiškia, jog augdamas ąžuolas iš aplink augančių medžių („kailinių“) turi jausti stelbimą, o viršutinė medžio lajos dalis jokiu būdu negali būti kitų medžių šešėlyje (privalo neturėti „kepurės“). Augdamas tokiomis sąlygomis, ąžuolas gauna pakankamai šviesos, o iš šonų savo lajomis jį spaudžiantys medžiai suformuoja tiesų ir nešakotą medžio kamieną. Todėl miškuose augantys ąžuolai yra lygiakamieniai ir turintys mažiau šakų nei augantys palaukėse ar vidury laukų.

Paprastasis ąžuolas (Quercus robur).
Kamieno apimtis 151 cm.
Aukštis – 38 m.
Lajos aukštis: 23 m.
Turi 1 kamieną.

Lietuvos medžiai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2023. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22