Aukščiausias pasaulio medis :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »


Aukščiausias pasaulio medis - Tai karališkasis eukaliptas - (Eucalyptus regnans), (Mountain Ash); Magnolijūnų (Magnoliophyta) skyriaus, mirtinių (Myrtaceae) šeimos, eukaliptų (Eucalyptus) genties lapuočių medžių rūšis. XIX a. pab. – XX a. prdž. šaltiniai tvirtina apie augusius nuo 112,8 m iki 160 m aukščio medžius, bet daugelis jų nėra oficialiai patvirtinti ir iki šiol tik diskutuojama. Patikimiausiai išmatuotas karališkasis eukaliptas buvo 1872 metų vasario 21 d., kada Viktorijos valstijos archyvuose buvo rasti tuometinio miškų ūkio inspektoriaus William Ferguson dokumentai. Su liniuote medį gulinti ant žemės nuo šaknų iki nulūžusios viršūnės išmatavo 133 m. Nulūžusios viršūnės skersmuo buvo 91 cm. Tad kaip manoma su nenulaužta viršūne medis galėjo siekti apie 152 m aukštį. Šie medžiai auga Australijos žemyno pietryčiuose.

Šiuo metu aukščiausias augantis pasaulio medis yra sekvojos medis žinomas kaip - Hyperion. Auga Redvudo nacionaliniame parke, Kalifornija, JAV. Geniams pažeidus jos viršūnę, manoma kad ji nustos augusi į viršų. Sekvojos natūralioje aplinkoje auga nuo Oregono p.v. iki Kalifornijos San Luis Obispo apygardos arealo pietuose, siauroku ruožu palei Didyjį vandenyną (Šiaurės Amerikos žemyno vakarai).

Aukštis 115,61 m.
Kamieno skersmuo 4,84 m.
Tūris – 530 m³.
Amžius – apie 700–800 metų.

Pasaulio augalai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2020. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22