Didžiausia pasaulio žolė :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »

Didžiausia pasaulio žolė

Didžiausia pasaulio žolė - Keista, bet tai pasirodo - Bananas - (lot. Musa) – bananinių (Musaceae) šeimos žolinių augalų gentis, kurioje yra apie 80 rūšių. Natūraliai auga daugiausia Afrikoje, Azijoje – tropinio ir subtropinio klimato šalyse. Daug bananų auginama ir Centrinės Amerikos kraštuose.

Tai didžiausia pasaulio žolė - išauga iki 10-15 m aukščio. Lapai labai dideli (iki 4 m ilgio). Žiedai susitelkę kekės pavidalo žiedynuose. Vaisiai vadinami bananais, auga kekėmis. Jie 15-17 cm ilgio ir 4-5 cm skersmens, lenkti.

Štai Jums ir žolė, kažkaip keista kad bananai priskiriami prie žolinių augalų, bet specialistai geriau žino juk..

Beje, teigiama, kad bananai dar ir seniausi žmogaus auginami vaisiai. Juos atrado Aleksandras Makedonietis 327 m. pr.Kr. Didžiojo Indijos užkariavimo metu. Dabartinį pavadinimą - bananas - kaip manoma, sugalvojo Afrikos gyventojai.

Ir dar, Bananas žydi vieną kartą gyvenime. Žydėjimas ir derėjimas tęsiasi 4 – 6 mėnesius. Sunokus vaisiams, lapai pageltonuoja ir tas ūglis žūva. Bet iš šakniastiebių auga kiti ūgliai, kurie po atitinkamo laiko tarpo sužydi ir ratas sukasi iš naujo...

Pasaulio augalai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2022. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22