AGAVOS auginimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »


Agava | 6

AGAVA

Nemažai agavų auginama kambariuose, oranžerijose, ofisuose ir kt. kaip dekoratyviniai augalai.

Kambariuose agava užauga žymiai mažesnės nei natūralioje gamtoje. Agavos lapai – matiniai, pilkšvai žali, nes juos dengia vaško apnašos. Gėlininkai šiuo metu augina išvestines agavas su įvairių spalvų lapais. Kambariuose agavos nežydi, nes joms trūksta šviesos, šilumos ir erdvės. Agavos gerai auga vazonuose ir kitose talpose. Kuo indas didesnis, tuo augalai greičiau auga ir būna gražesni.

Agavos mėgsta saulėtą vietą, joms tinka pietinės palangės. Vasarą po šalnų geriausia išnešti į lauką, o rudenį prieš šalnas vėl įnešti į vidų. Agavos laistomos saikingai, tręšiama nedaug.
Žiemą agavoms ramybės periodas, laikoma šviesiai ir vėsiai, ir beveik nelaistoma. Tinkamiausia temperatūra žiemą - 6-8 C (mažiausiai 5 C). Jeigu agavos auginamos namuose su centriniu šildymu, žiemą laistoma tiek, kad žemė neperdžiūtų ir nepradėtų raukšlėtis lapai. Dauginama sėklomis ir atžalomis, kurios atskiriamos nuo senojo augalo. Tinka velėninės, lapinės žemės ir smėlio (1:1:0,5) mišinys.

Kambariuose auginamas agavas galima dauginti atžalomis bei šaknų auginiais. Atžalas reikia atskirti nuo pagrindinio augalo ir pasodinti vazone. Šaknų auginius reikia nupjauti taip, kad ant kiekvieno auginio būtų po vieną akutę. Nupjautus auginius reikia 2-3 valandas pavytinti, užberti susmulkinta medžio anglimi, pasodinti talpose su smėliu, o kad auginiai įsišaknytų, laikyti 20 C šilumoje. Suaugusias agavas, įsišaknijusius auginius ir atžalas patariama auginti lygių dalių velėninės ir lapinės žemės bei smėlio mišinyje.

  Daugiau apie agavas »
  Dažniausiai auginamos agavų rūšys »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06