BANANŲ auginimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI gėlininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kambariniai augalai Pradžia »


Bananų palmė | 6

BANANAI

Tai tropiniai vaisiai ir natūraliomis sąlygomis Lietuvoje neauga, bet pasaulyje priskaičiuojama net apie 70 bananų rūšių.

Nors Lietuvos klimatas ir nėra palanku bananų auginimui, tačiau egzotikos mėgėjai bando užsiauginti bananą (bananų palmę) kambaryje. Ir pasirodo netgi ir pas mus gali sunokti bananai.

  Ir Lietuvoje sunoksta bananai »

Kaip rašoma literatūroje vaisius bananas subrandins, būdamas mažiausiai 7 m aukščio.

Paprastai bananai auginami iš ūglių, bet gali būti ir iš sėklų, sėklas turi rūšiniai augalai. Bananų sėklos yra netaisyklingos formos, tamsiai rudos, apie 4 mm skersmens, kietos, todėl vaisiai su sėklomis, netinka maistui - turi mažai minkštimo.

Jiems reikia ypač derlingos, gausiai tręšiamos organinėmis ir neorganinėmis trąšomis žemės.
Vasarą jie gausiai laistomi, o žiemą saikingai. Mėgsta drėgmę (reikėtų ir purkšti) ir saulę. Kambaryje turi būti ne vėsiau kaip 12 C šilumos. Iki šaknų nupjautas augalas labai greitai atauga.

Pjaunama, kai subręsta vaisiai ar apninka kokia nors liga. O šiaip bananui pražydėjus ir davus vaisių , motininis augalas miršta, tačiau išleidžia mažiukų daigų, kaip sakant ratas suksis iš naujo..

Be to, bananas tai aukštas ir išsikerojusiais didžiuliais lapais, todėl vertėtų prieš auginant gerai pagalvoti, ar norite namuose egzotiškų džiunglių :), nors lapai pakenčia ir karpymą.

Užsienyje bananų palmėms būna skirtos specialios trašos (Banana blend), ar jų būna Lietuvoje? tiesa sakant neteko matyti.. turbūt, kaip sakant, per maža rinka ir verslininkai neveža tokių trašų.
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06