Kokius vazonus rinktis KAKTUSAMS :: walnuts.lt PATARIMAI kaktusų mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kaktusų auginimo ypatumai Pradžia »


Kaktusai | 6

Daugumos kaktusų šaknys būna silpni išsivysčiusios. Atsižvelgiant į šaknų sistemą, jiems auginti parenkami nedideli indai. Dažnai tenka matyti mažą kaktusiuką, pasodintą dideliame vazone. Tai neteisinga, nes dideliame inde šaknys neįsisavina visos vazone esančios žemės, likusioji jos dalis rūgsta, ir kaktusas žūva.

Dar neseniai buvo paplitusi nuomonė, kad indai kaktusams turi būti moliniai, neglazūruoti. Ilgainiui įsitikinta, kad, garuojant drėgmei, atšąla molinių indų sienelės, o tai kenkia šilumą mėgstantiems kaktusams.

Ištirta jog molinių indų sienelių temperatūra 4° žemesnė, negu plastmasinių.
Daugelis mėgėjų sodina kaktusus į vazonus iš organinio stiklo arba polietileno. Tokie indai patogūs ir savo kvadratine forma: juos galima statyti glaudžiai vieną prie kito ir tuo laimima daug vietos, kas labai svarbu kiekvienam kolekcionieriui. Be to, taip sustatytuose vazonuose žemė ilgiau išlieka drėgna, dėl to kaktusus reikia rečiau laistyti.

Naujus molinius vazonus, prieš sodinant kaktusus, reikia kelioms valandoms pamerkti į vandenį, kad jie palaipsniui atiduotų savo drėgmę pasodintiems augalams. Senus indus reikia gerai išplauti karštu vandeniu su šepečiu.


  Daugiau apie kaktusus » Bendras kaktusų apibudinimas, istorija »
  Kaktusų auginimo ypatumai »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06