GRUODŽIO mėnesio darbai gėlyne

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Mėnesio darbai Pradžia »

• Laikas nuo laiko vertėtų apžiūrėti laikomus gėlių svogūnėlius bei gumbus - sudžiūvusius ar pradėjusius gesti reikėtų išrinkti ir nedelsiant išmesti.

• Sniego sluoksnis ant daugiamečių gėlių, jas apsaugos nuo iššalimo. Tad pasnigus, jei sniego sluoksnis plonas, vertėtų ant gėlyno prikasti sniego nuo takelių bei takų.

• Kad nuo sniego neapsilaužytų kadagiai, tujos bei kiti augalai, reikėtų jų liaunas šakas žiemai surišti.
• Kad, augalai kuo mažiau nukentėtų nuo saulės spindulių, ypač buksmedžiai, vertėtų ne tik pavasarį, bet ir saulėtą gruodį augalus apsaugoti nuo saulės. Esant sniegui - užtikrinti pakankamą sniego sluoksnį ant augalų. O jei sniego mažai ar jo apskritai nėra - aprišti ar pridengti eglišakėmis, taip pat tinka ir ruberoidas, agro plėvelė ir panašios medžiagos.

• Žiemą nemažai bėdų ir gėlyne gali pridaryti graužikai. Tad verta žinoti, kad graužikai nemėgsta kai kurių augalų kvapo, tokių kaip vaistinės šunlielės (Cynoglossum officinale) bei daugiažiedės margutės (fritillaria imperialis).

• Kovoti su augalų kenkėjais, ne tik gėlyne bei žinoma ir sode visuomet padeda paukščiai, tad žiemą pats geriausias laikas prisivilioti paukščius ir nuolatos pradėti lesinti.


GRUODŽIO mėnesio darbai sode, darže bei gėlyne »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2023. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11