KOVO mėnesio darbai sode

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Mėnesio darbai Pradžia »


Sodas | 7

KOVAS - pirmasis pavasario mėnuo, retai kada būna nutirpęs visas sniegas, kartais ir šaltukas dar paspaudžia, tačiau saulutė jau šildo vis labiau ir tai reiškia, kad jau pats laikas nueiti apsidairyti į sodą bei atlikti pavasarinius darbus:• Apsaugoti augalus nuo šalčio ir nudegimų nuo saulės, ypač kai dar yra sniego o saulė jau pradededa kaitinti, būtent tuomet ir labiausiai augalus nudegina saulė.

• Apdengtų augalų vėdinimas.

• Dvimečių, daugiamečių ir žolės (vejos) priežiūra.

• Medžių priežiūra: atnaujinti medžių balinimą, nugenėti nereikalingas ar sausas šakeles, sodo derva užtepti žaizdeles, nuošalimus, apgraužtas vietas. Kamienus apsaugoti lipniomis juostomis nuo kenkėjų ir apipurkšti augalus cheminėmis medžiagomis.

• Gyvatvorių genėjimas.

MEDŽIAI
Pavasariui įsibėgėjant apsauginis sniego sluoksnis pavirsta nepralaidžia ledine pluta, galinčia sužaloti jaunus vaiskrūmius ir medelius. Ledą reikėtų atsargiai pašalinti. Aišku nereikėtų plėšti jos nuo augalų, tiesiog sudaužykite susidariusią plutą ir jinai pati labai greit tuomet ištirps.
Pavasarį dieną saulės atokaitoje medelių žievė sušyla net iki 20 C, o naktį dar dažnai ir pašala - ir taip šaltis pažeidžia audinius. Esant tokioms aplinkybėms, medžiai ir krūmai, ypač spygliuočiai, gauna apdegimus nuo saulės, labiausiai tokie temperatūrų svyravimai pakenkia jauniems medžiams. Todėl patartina dar rudenį medžių kamienus nubalinti. Jei rudens balinimas nuplaunamas lietumis, prieš pavasarį kalkinimą reikia atnaujinti.

Kol nepradėjo sprogti pumpurai, pats tinkamiausiais metas genėti vaismedžius. Kol medis ar krūmas nepasiekė 7-10 metų genėti galima rečiau, o suaugusius medžius būtina tvarkyti kiekvienais metais. Šakučių be pumpurų genėti nereikia, kitas genėkite iki žiedinių pumpurų. Gero derliaus sulauksite palikę tiek šakų, kad augalas sugebėtų išmaitinti vaisius.

Taip pat nupjaukite nulūžusias ar nudžiūvusias šakas, o pjūvių vietas užtepkite sodo tepalu. Reiktų šiuo metu užgydyti ir kitas medžių žaizdas, iš pradžių jas išvalius, dezinfekavus vario sulfato tirpalu bei užtepus sodo tepalu. Vaismedžius nuo ligų galima nupurkšti specialiais preparatais.

Norint apsaugoti retesnius augalus ar spygliuočius nuo saulės, galima tiesiog šviesiu audiniu ar popieriumi apvynioti augalų kamienus, tai reikėtų daryti, dar vasario mėnesį. Kovo mėnesio pabaigoje arba kai baigiasi didesnių šalnų tikimybė, paprastai visi apsauginiai apvyniojimai nuo saulės pašalinami.

Kai nutirpsta sniegas, galima supurenti žemę, kad išgaruotų mažiau drėgmės. Be to, dabar tinkamas metas kalkinti rūgščią dirvą.

Medelių balinimas »
Medelių genėjimas »
Pavasarinis sodo tręšimas »


KRŪMAI
Agrastus patariama nupurkšti pelenų šarmu ir drauge su serbentų krūmais patręšti kalio ir fosforo trąšomis arba tiesiog chloro neturinčiomis trąšomis. Jei nurudavo lapų pakraščiai, tai ženklas kad jiems trūksta kalio.

Visgi neskubėkite nurišti priedangų nuo vynuogių, medžių ir krūmų, nes tai skatina ankstyvą vegetaciją, kai dar būna šalnų. Verčiau pajudinkite visas šias dangas, kad dirva pradžiūtų ir geriau praleistų orą.

Apskritai kovas yra vaismedžių, medžių, vaiskrūmių, vynuogių, gyvatvorių sodinimo metas, kai tik dirva pradžiūvusi ir oras atšilęs galima jau ir sodinti.

Be to būtent pavasaris, tinkamiausias laikas įvairiems pakeitimams sode.

KOVO mėnesio darbai sode, darže bei gėlyne
Vynuogių priežiūra kovo mėnesį
Vejos priežiūra kovo mėnesį
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-11