SAUSIO mėnesio darbai gėlyne

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Mėnesio darbai Pradžia »

• Jei iki sausio pradžios dar nepasnigo, vertėtų neužmirštuoles, našlaites pridengti eglišakėmis, kad neiššaltų užėjus didesniems šalčiams.

• Nepamirškime rūsiuose ir laikomų tulpių, narcizų svogūnų, juos reikėtų retkarčiais palaistyti.

• Patikrinkite, ar vėjai nenudraskė uždangalų nuo rožių. Pasnigus ant uždengtų ir nedengtų rožių krūmų sužerkite kuo daugiau sniego. Jį šiek tiek suspauskite, kad lėčiau tirptų per atodrėkius. Patikrinkite, ar po danga neįsiveisė pelių, galite padėti atbaidančių priemonių ar užnuodyto masalo.

• Sausio pabaigoje jau galima pasėti ilgos vegetacijos gėlių - begonijų, petunijų, verbenų.
• Žiemą negalima retinti tų žydinčių krūmų, kurie per vasarą jau suformavo žiedinius pumpurus, tai yra alyvos, forsitijos, visterijos, žalčialunkai, pupmedžiai, dekoratyvinės vyšnios ir pan. Žydintys krūmai formuojami iškart po žydėjimo, kad per sezoną spėtų suformuoti naujus žiedų pumpurus.

• Jei sniego nėra arba jo nedaug, prieš didžiuosius šalčius, būtina papildomai durpėmis mulčiuoti rododendrus, rožes, magnolijas, šilauoges ir kt šalčiams neatsparius augalus paviršinėmis šaknimis.

• Vertėtų patikrinti rūsyje laikomus šakniagumbius: jurginų, kardelių, begonijų, kanų. Ir jei jie pradeda dygti, daigeliai dar labai maži, tad pristabdyti dygimą galima išnešus į vėsesnę patalpą. Bet, jei daigeliai jau didesni, vertėtų pasodinti į vazonėlius ir laikyti šviesioje ir vėsioje patalpoje.
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2021. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06