KRIAUŠIŲ auginimo ypatumai :: walnuts.lt PATARIMAI sodininkams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Sodas | VAISIŲ auginimo katalogas Pradžia »

Kriaušės | 2Kriaušės. ©


Kriaušės - mėgsta šviesą, atsparios sausrai, jautrūs gamtos sąlygoms (žemai temperatūrai), nereiklios dirvai, tačiau geriau vystosi puriuose, turtinguose puvenomis dirvožemiuose, tinkamiausias - priesmėlis ant priemolio ir priemolis. Kriaušės augimo vietai reiklesnės nei obelys. Dirvožemis turi būti silpnai rūgštus - pH 5-6,5, turi būti laidus vandeniui, nesuspaustas (purus sluoksnis turi būti ne plonesnis kaip 1 m storio).

Kriaušėms būtina skirti aukštesnes vietas. Visiškai netinka uždaros žemumos, kur užsilaiko šaltas oras ir vanduo. Gruntiniai vandenys turi būti ne mažiau kaip 2,5-3 m nuo žemės paviršiaus. Tokių medžių ir augalų, kaip alksnis, karklas, viksva, asiūkliai, augimas sklype liudija, kad dirva netinkama kriaušei.

Kriaušės sodinamos rudenį ir pavasarį. Rudeninis sodinimas vyksta ne vėliau kaip spalio 15-20 d., t.y. prieš mėnesį iki didelio temperatūros pažemėjimo.
Atstumai tarp medžių turi būti eilėje 4-5 m, tarp eilių 6-7 m. Atstumai tarp medžių sodinant apskaičiuojami pagal veislių ypatumus, kad medžiai tutėtų pakankamai maitinimosi ploto ir apšvietimo. Augalams su apvaliomis lajomis atstumai tarp eilių turi būti 7 m, jei lajos plokščios 5 m, o eilėje tarp medžių 3,5-4 m. Jei į kriaušę įskiepyti nykštykinių veislių skiepai, atstumai tarp eilių 4-5 m, o eilėje 1,5-2 m.

Duobės kriaušių sodinimui kasamos apvalios, vertikaliomis sienelėmis, pagal lajos diametrą ir iki 60-70 cm gylio. Duobės dugnas purenamas iki 20-30 cm ir iki 1/3 užpildomas derlinga žeme, sumaišyta su trąšomis. Vienai sodinimo duobei reikia: 3-4 kibirų komposto arba puvenų,100-150 g superfosfato arba 400-600 g fosforinių miltų, 150-200 g kalio sulfato ir 1 kg medžio pelenų.

Duobė sodinimui ruošiama iš anksto. Sodinukų šaknys pastatomos ant žemės, supiltos į duobę, kauburėlio, šaknies kaklelis paliekamas 2-3 cm virš dirvos paviršiaus, kad susigulėjus žemei, jis būtų dirvos lygyje.


Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas • Augalų priežiūra • Kriaušės • Medžiai • Vaisiai • Vaismedžiai •
 Taisyti / Papildyti » 

SIŪLOM PASKAITYTI

REKLAMA
NAUDINGA
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2022. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-03