Ką daryti su nupjauta žole

   Pradžia  Paieška  Skelbimai   Dabar skaitote: Idėjų kampelis Pradžia »

Jei jaučiate silpnybę gražiai, neaukštai vejai, dažnai ją pjaunate. Tačiau dėl dažno pjovimo susikaupia daug nupjautos žolės, kuri (jei nieko neauginate) jums tik trukdys. Todėl dauguma sodininkų išmeta ją tiesiog į šiukšlių krūvą arba dar gražiau į šiukšlių dėžę. Taigi, taip švaistoma pati pigiausia pačios gamtos sukurta trąša.

Nupjauta žolė tinka taip vadinamam mulčiavimui.

Tai organinių medžiagų (nupjautos žolės, komposto, pušų kankorėžių) naudojimas, padengiant dirvožemį aplink dekoratyvius augalus. Mulčiavimas apsaugo nuo per didelio drėgmės išgaravimo, ilgai išlaiko dirvožemį drėgną ir sukuria palankų mikroklimatą naudingiems mikroorganizmams.

Taip pat, iš žolės į dirvožemį išsiskiria maistingosios medžiagos, kurias lengvai įsisavina augalai. Mulčiuojant aplink pomidorus ir baklažanus galite išvengti vaisių įtrūkimo. Nupjauta žolė ar neperpuvęs kompostas padės išvengti serbentų ir agrastų uogų byrėjimo sausros metu, kuri dažną metą užtrunka ilgai.

Pušų kankorėžiai nėra maistingi ir yra naudojami tik mulčiavimui tam tikrose vietose – parkuose, priešais namą, kieme... vieniems tiesiog tai gražu...Puslapiai: 1 |
 Taisyti / Papildyti » 

Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-10