Kaip teisingai pjauti veją

   Pradžia  Paieška  Skelbimai   Dabar skaitote: Idėjų kampelis Pradžia »

Norint turėti tankią veją, ją būtina teisingai pjauti. Juk, bet kuri jauna eglaitė ar pušis ar retas egzotinis augaliukas neatrodys gražiai, jei netoli jų bus nykstanti veja.

Pjaunant veją galioja taisyklė, jog vejos žolę trumpiname trečdaliu. Tai reiškia, kad pjaunant 6 cm aukščio veją, paliekame 4 cm. Optimalus vejos aukštis yra maždaug 2-3 cm. Pjaunant labai trumpai, atsiranda pavojus, kad veja gali išdžiūti. Tačiau norint bet kokia kaina turėti labai trumpą veją, neužmirškite po pjovimo ją gerai sudrėkinti (maždaug 10-15 l vandens 1 m2).

Naudojamos 2 rūšių vejapjovės - klasikinės ir „mulčiuojančios“.

Mulčiuojančios vejapjovės nupjautos žolės nesurenka, bet smulkiai supjausto ir išbarsto ant vejos. Tokiu būdu, veja po kiekvieno pjovimo yra patręšiama. Jei ant vejos turite baseiną, šios vejapjovės netinka, kadangi į baseiną gali patekti ant pėdų prilipę smulkios žolės dalys. Tokioms vejoms labiau tinka klasikinės vejapjovės su dėžėmis nupjautos žolės surinkimui.

Taip pat, yra ir pereinamojo tipo vejapjovių. Jei prie jų pritvirtinsite žolės surinkimo dėžę - turėsite klasikinę vejapjovę, jei dėžės nepritvirtinsite - turėsite mulčiuojančią vejapjovę.

Šios vejapjovės tinka tik vejų, kurių nuolydis yra mažiau nei 15 laipsniu, pjovimui. Jei jūsų veja turi didesnį nuolydį - naudokite mechaninę vejapjovę. Mechaninė vejapjovė tinka vejos pjovimui apie krūmus ir medžius, o taip pat ir apie daugiamečius augalus, augančius vejoje arba jos pakraštyje.

Nevertėtų labai vėlai prieš žiemą nupjauti vejos "ežiuku", nes pažeidžiama fotozintezės, kurios metu gaminamos vejai reikalingos organinės medžiagos, veikla. Tokiu būdu nupjauta žolė neištvers žiemos.

Pjauti reikėtų trečdalį žolės ilgio. Jeigu žolė yra 7,5 cm ilgio, tuomet pjaukite 2,5 cm. Pjaunant daugiau nei trečdalį, žolė traukiama, o ne pjaunama, ne tokia atspari intensyviems saulės spinduliams.

Nupjautą žolę palikite kuriam laikui, kad azotas susigertų į žemę ir taip žolė gautų trąšų (gautas azotas sudarys pusę reikiamo trąšų kiekio). Nupjauta žolė taip pat skatina biloginę veiklą - organinės medžiagos padidina žolės augimą ir sulaiko vandenį.

Jeigu nupjautos žolės ilgis yra ilgesnis nei trečdalis visos žolės, tuomet žolę sugrėbiama ir kompostuojama. Parudavusia tręšiama veja. Geriausia ranka išbarstyti po visą veją.

Žolę pjaukite tik aštriais ašmenimis, kadangi atšipę žaloja veją.Puslapiai: 1 |
 Taisyti / Papildyti » 

Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-10