Kas čia per vabalai? :: Ar žinai?

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »


Klausia: Aldona
Kas čia per vabalai?...
Gal žinote kas čia per vabalai - ankščiau niekad neteko matyti, o šiemet sode, darže pilna. Jie augalams ar kenkmingi? kaip juos naikinti?


Kas čia per vabalai?ATSAKYMAS


Parašė: Laima.

Aldona, tai šliužinės bekriauklės sraigės, tiksliau būtų Ispaninis šliužas (smalžys) arba raudonasis plikšliužis (Arion vulgaris arba Arion lucitanicus) - invazinis kenkėjas, kaip manoma į Lietuvą atkeliavęs su vazoniniais augalais.

Gyvena ne tik upių, ežerų pakraščiuose, miškuose, vidutinio drėgnumo pievose, bet įsiveisia ir drėgnuose soduose bei daržuose su gausia bei tankia augmenija.

Dieną paprastai tūno po lapais, žemės grumstais, lentomis, akmenimis ir pan, o naktį išlenda maitintis, ypač gyvybingi bei ėdrūs būna lietingu oru.

Suaugusio šliužo ilgis gali būti 8-12 cm., spalva gali varijuoti nuo rudos iki oranžinės. Kiaušinius deda paviršiniame dirvos sluoksnyje po augalų liekanomis, tarp augalų stiebelių ar po žolėmis. Peržiemoja ir suaugėliai, ir kiaušinėliai. Pavasarį išlenda iš žiemojimo vietų.
Šiaip yra tikras daržų siaubūnas, minta viskuo kas auga.

Norint išnaikinti, ar tuo labiau kad neįsiveistų būtina profilaktiškai naikinti piktžoles, šienauti sodą, purenti dirvą, tinkamai išretinti augalus.

Nemėgsta dirginančių medžiagų: gesintų kalkių, smulkinto superfosfato, geležies sulfato, amonio salietros arba rupios druskos ir pelenų mišinio. Taip pat, pušų ir eglių spyglių, pjuvenų, smėlio pakloto.

Beje, šliužų didžiausias priešas yra ežiukas, tad, saugokime ežiukus :))..Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29