Aglaonema :: walnuts.lt patarimai
Aglaonema | Nuotraukos šaltinis: Wikipedia
Aglaonema (lot. Aglaonema) tai aroninių (Araceae) šeimos, krūmo formos, visžalis, dekoratyvus, lėto augimo, šilumamėgis augalas, kilęs iš Azijos atogražų miškų.
Aglaonema priskiriama prie nereiklių kambarinių augalų, tinkančių pradedantiesiems gėlininkams. Aglaonema yra difenbachijos giminaitė, tik aglaonema mažesnė ir turi siauresnius lapus. Išsiskiria blizgių lapų dekoratyvumu bei margumu, gali būti dryžuoti, dėmėti bei taškuoti, lapų spalva įvairuoja nuo tamsiai žalios iki sidabrinės ar net raudonų atspalvių, lapai būna maždaug 20 cm ilgio, į galus dailiai smailėjantys. Azijoje aglaonema laikoma, kaip sėkmę nešantis dekoratyvinis augalas.
Tai krūmo formos augalas, priklausomai nuo veislės gali užaugti net iki 120 cm aukščio, nudžiugina ir žiedais, panašiais į kalijos žiedus tik daug smulkesni, šiaip neišvaizdūs, aglaonema labiausiai vertinama dėl vešlios bei tankios lapijos bei išskirtinai dekoratyvių lapų, beto subrandina ir raudonas uogas.
AUGINIMAS
Aglaonema mėgsta šviesią (žiemą nepakenktų ir dirbtinis apšvietimas), šiltą (augimo metu nežemesnė kaip +18 laipsnių temperatūra, žiemą nežemesnė kaip +16, optimali temperatūra augimo metu +20 +25), nuos skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių apsaugotą vietą. Beje, margesnių ir ryškesnių lapų aglaonemai reikia daugiau šviesios nei mažiau margų lapų.
Laistoma kambario temperatūros, nusistovėjusiu vandeniu, intensyvaus augimo metu gausiau, žemė nuolat turi būti šiek tiek drėgna, žiemą laistymą reikėtų suretinti, laistyti tik kai pradžiūsta paviršinė žemė.
Auginant aglaonemą vertėtų ne tik dažnai nuvalyti dulkes nuo lapų, bet ir reguliariai apipurkšti - aglaonema mėgsta drėgną orą.
Aglaonemos augimo metu, maždaug nuo kovo iki rugsėjo, vertėtų tręšti lapiniams kambariniams augalams skirtomis trąšomis, be kalkių, kas dvi savaites arba pagal trąšų instruciją.
P l a č i a u »» Aglaonemos auginimo ypatumai
ATSARGIAI
Aglaonema yra nuodinga, lapų pakramtymas, gali baigtis lūpų, burnos sudirginimu, o lapų ar stiepų sultys, patekusios ant t.p. gali sudirginti odą bei sukelti skausmingus ilgai gyjančius bėrimus. Sultys patekusios į akis, gali pažeisti jas, bei sukelti laikiną regėjimo pablogėjimą. Aglaonema yra pavojinga ir kambaryje laikančioms smalsioms katėms, augalo sultys gali sukelti dusulį bei skausmingus gerklės, skrandžio ir burnos pažeidimus. Beto, subrandina raudonas uogas, kurios irgi yra nuodingos.
AUGINIMO PROBLEMOS:
Aglaonema puikiai išgyvena esant prastam apšvietimui, bet tuomet būna plonesnė ir aukštesnė bei lapų margumas bei ryškumas mažėja.
Jei perlaistoma aglaonema - ant lapų gali atsirasti rudų dėmių.
Auginant aglaonemą žemesnėje nei +16 - +18 temperatūroje - pradeda gelsti ir vysti lapai arba sulėtėja augimas.
Auginant aglaonemą sausame ore - gali užpulti voratinklinės erkės, paprasti ir miltuotieji skydamariai.
Per mažai aglaonemą laistant - gali apdžiūsti lapų pakraščiai, gelsti apatiniai lapai.
Per daug aglaonemą laistant ar kai vazone nėra drenažo ir žemė užmirksta - gali pradėti pūti šaknys.
Jei aglaonema laistoma per kietu ar per šaltu vandeniu - sutrinka augimas, gali ruduoti lapų kraštai.
Raktiniai žodžiai » Aglaonema Dekoratyvūs augalai Kambariniai augalai
SIŪLOM PASKAITYTI
- Viskas apie riešutus
- Daržininkytės ypatumai
- Gėlininkystės ypatumai
- Sodininkystės ypatumai
- Kambarinių gėlių bėdos ir džiaugsmai
- Svarbiausi mėnesio darbai
- Derliaus subtilybės
- Augalų kenkėjai ir ligos
- Įrankių pasirinkimo subtilybės
- Aplinkos puošimo idėjos
- Linksmosios gamtos išdaigos
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?