Citrinmedis :: Citrus :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Citrinmedis | CitrusCitrinmedis | Citrus

Citrinmedžiai (lot. Citrus) – rūtinių (Rutaceae) šeimos gentis, kuriai priklauso labai daug kultūrinių rūšių. Jų vaisiai, drauge su keletu kitų genčių yra bendrai vadinami citrusiniais, ir žinomi visame pasaulyje.

Citrinmedžiai - tai medžiai, kurių jaunos šakos turi pavienių spyglių, o senos šakos dažniausiai bespyglės. Lapai kažkada buvę trilapiai, dabar redukuoti iki paprastųjų, su vienu lapalakščiu. Žiedai pavieniai ar trumpuose pažastiniuose žiedynuose, abilyčiai ar funkciškai vyriškieji. Kuokelių skaičius apie 4 kartus (kai kurių rūšių – 6-10 kartų) viršija vainiklapių skaičių.

Lietuvoje - tai dekoratyviniai citrininiai (Citrus) kambariniai augalai, auginami vazonuose. Dėl gražių vaisių, baltų kvepiančių žiedų ir visuomet žalių, blizgančių lapų jie tapo vienu iš dažniausiai auginamų citrucinių augalų. Daugiausia ant palangių ir patalpose, kur maža vietos auginami 1-2 metrų aukščio Citrus microcarpa arba Fartunelia japonica, arba šių abiejų veislių hibridai.

Citrinmedžiai paprastai žydi ankstyvą pavasarį. Daugelis (iki 80 %) citrinmedžių žiedų nubyra, todėl paprastai perteklinius žiedus vertėtų netgi nuskabyti. Vaisiai prinoksta vėlai rudenį ir žiemą, brendimo trukmė apie 7 mėnesiai. Vaisiai būna geresnės kokybės, jei aplinkos oras saikingai drėgnas, todėl vaisiai iš vainiko gilumos paprastai būna skanesni. Kultūrinių citrinmedžių vaisiai dažnai būna mažasėkliai ar visai besėkliai. Besėkliai citrinmedžių vaisiai patogūs ne tik valgyti, bet ir sultims spausti, marmeladams ir kitiems gaminiams gaminti. Auginant kambaryje, priklausomai nuo augalo amžiaus, citrinmedis gali duodi apie 20 ir daugiau vaisių.AUGINIMAS

Populiariausios šios kambaryje auginamos citrinmedžių rūšys: Tikrasis citrinmedis (Citrus limon), Mejerio citrinmedis (Citrus meyeri), Ponderosa (Citrus limon Ponderosa), Citrofortunella (Citrus Fortunella). Sėkmingai auginami medeliai gali pradėti megzti vaisius jau jauname amžiuje.

O štai augalas išaugintas iš kauliuko, vaisius pradės vesti labai negreitai - tik kai taps pernelyg didelis įprastam būstui, o ir vaisių skonis, greičiausiai jus nuvils. Todėl.. citriną išaugintą iš sėklos, būtina paskiepyti - prie jo šakelės priauginti sukultūrinto, jau derėjusio augalo ūgliuką.

Citrinos sėklos gerai dygsta, tačiau, kad būtumėte tikri, pamirkykite jas per naktį, o paskui pasėkite maždaug 9 cm skersmens vazone. Ant viršaus užberkite 1 cm storio žemės sluoksnį. Laikykite šiltoje tamsioje vietoje, kol sudygs, tada perkelkite į saulėtą vietą.P l a č i a u »» Citrinmedžio auginimo ypatumaiReceptainė »» Citrinmedis - Gaminam? Ragaunam? Skanaujam?
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29