Indijos lotosas (Nelumbo nucifera) :: Vandens augalai :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Indijos lotosas | Nelumbo nuciferaIndijos lotosas | Nelumbo nucifera

Indijos lotosas arba riešutinis lotosas (Nelumbo nucifera) - dar vadinamas nacionaline Indijos gėle - yra nuostabus vandens augalas, priklausantis lotosinių augalų (Nelumbonaceae) šeimos ir lotoso (Nelumbo) genties augalų rūšiai.
Lotoso lapai pilkšvai žali, kaip ir žiedlapiai padengti vašku, vandens paviršiuje plūduriuojantys, apie 50 – 70 cm skersmens, žiedai iki 20 – 30 cm skresmens, šaknys giliai po vandeniu, ant dugno. Augalas sukrauna ant labai ilgo koto silpnai, bet gardžiai kvepiančius, įspūdingus rožinius žiedus. Mėgsta pelkingas vietoves, dažnai auginamas kaip vandens lelija.

Indijos lotoso sėklos, subręstančios žiedo viduryje esančiose sėklų dėžutėse, yra panašios į tamsios spalvos riešutėlius, kurie daigumą paprastai išlaiko net kelis šimtus metų ir daugiau. Teigiama, kad Kinijos durpynuose buvo rasta daugiau nei tūkstančio metų senumo sėklų, kurios ne tik sudygo, bet ir sužydėjo.AUGINIMAS

Auginti lotosą nėra sudėtinga, tiesiog reikia žinoti kaip tai teisingai daryti.

Apskritai, joms reikia tik vandens... :)

• Prieš „daiginant“ sėklas, jas reikia lengvai nušlifuoti švitriniu popieriumi, kadangi jų paviršius yra padengtas specialiu sluoksniu, kuris visiškai nepraleidžia vandens. Taigi, sėklos gali ir visai nesudygti, jei jų nepasieks vanduo. Nenušlifuotos sėklos gali išlikti daigios tūkstančius metų, o įdėjus nenušlifuotas sėklas į vandenį, gali tekti laukti net porą metų kol jos sudygs.

• Kaip nustatyti ar jos pakankamai nušlifuotos švitriniu popieriumi? - jei sėklos pakankamai nušlifuotos, 24 valandų bėgyje jos dvigubai padidės. Jei taip nenutiks, sėklas dar šiek tiek pašlifuokite švitriniu popieriumi. Ir vėl gi, jei 24 valandų bėgyje jos nepadidės, kartokite viską kol tai įvyks.

• Po nušlifavimo švitriniu popieriumi, sėklas įdėkite į indą su vandeniu. Net esant 20°C temperatūrai, 24 valandų bėgyje sėklos dvigubai padidės. Pradžiai ideali temperatūra būtų 27–28°C. Esant šiai temperatūrai augimas vyksta labai greitai, po savaitės jūs jau turėsite augalą su lapais.P l a č i a u »» Indijos lotoso auginimo ypatumaiIr dar..

• Hinduizmo religijoje indojos lotosas simbolizuoja dieviškojo grožio pavyzdį. Hinduizmo dievų Brahma ir Lakšmė paveiksluose dažnai pavaizduoti lotosai, kurių vainiklapiai atskleidžia dvasinę dievų galią. Šis lotosas dažnai minimas hinduistų literatūroje (puranose ir vedose).

• Budizme lotosas simbolizuoja sielos, kalbos ir proto grynumą. Buda dažnai vaizduojamas sėdintis ant milžiniško lotoso. Budistų sakoma, kad po Budos pėdomis visada augo lotosai. Budistai indijos lotosą naudoja religinėms ceremonijoms.

• Kinai indijos lotosą laiko žmogaus grynumo ir elegancijos simboliu. Ši lotoso simbolika kinų kultūroje atsirado dėl konfucianisto Zhou Dunyi filosofijos.


Raktiniai žodžiai » Lotosas • Vandens augalai •
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29