Jautrusis musėkautas :: Dionaea muscipula :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Jautrusis musėkautas | Dionaea muscipulaJautrusis musėkautas | Dionaea muscipula

Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipula) - tai saulašarinių (Droseraceae) šeimos vabzdžiaėdis augalas, priklausantis monotipinei musėkauto (Dionaea) genčiai. Jautrusis musėkautas vienas iš žinomiausių bei dažniausiai auginamų vabzdžiaėdžių augalų. Žydi baltai, balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais, subrendusios sėklos būna daigios 2-3 metus.

Jautrusis musėkautas ant lapų turi šeriškus dantelius, kurių pamate esančios liaukos išskiria nektarą. Kai vabzdys užlipa ant lapo ir paliečia tuos dantelius, lapas susiglaudžia. Susineriantys danteliai neleidžia vabzdžiui ištrūkti. Tada liaukos išskiria virškinamąsias sultis su fermentais, suskaido auką ir augalas pasisavina maisto medžiagas. Ši specifinė gaudyklė vabzdžius privilioja spalva, o taip pat ultravioletinėje šviesoje matomais žymekliais ir nektaru.

Po poros savaičių pasimaitinusios gaudyklės vėl atsidaro ir laukia naujo grobio. Beje, nevertėtų be priežasties krutinti augalo gaudyklių, mat viena gaudyklė užsidaryti tegali penkis kartus ir po to dažniausiai nunyksta.

Natūraliai auga Pietų ir Šiaurės Karolinoje, Floridoje, Kalifornijoje pakrančių pievose.AUGINIMAS

Auginant kambaryje, reikia parinkti ypač saulėtą vietą, ypač žiemą. Tačiau, nuo spalio iki kovo temperatūra turėtų būti tik apie 10 laipsnių.

• Sodinimas - rekomenduotina rūgštus substratas (3,5-4,5), yra parduotuvėse vabzdžiaėdžiams augalams skirtos žemės.

• Kiekvienus metus reikėtų augalą persodinti, geriausias laikas vasaro - kovo mėnesiai.

• Augalas mėgsta drėgmę, bet ne mirkimą vandenyje. Vasara rekomenduotina dažnai nupurkšti. Tik žiemą jų nederėtų laikyti per drėgnai.

• Laistymui naudoti tik bekalkį vandenį, geriausia lietaus ar distiliuotą.P l a č i a u »» Vabzdžiaėdžių augalų auginimas


Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra •
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29