Vėjalandė šilagėlė (lot. Pulsatilla patens) :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Vėjalandė šilagėlė | Šaltinis: Wikipedia | By Jerzy StrzeleckiVėjalandė šilagėlė | Nuotraukos šaltinis: Wikipedia | By Jerzy Strzelecki

Vėjalandė šilagėlė (lot. Pulsatilla patens) – vėdryninių (Ranunculaceae) šeimos, šilagėlių (Pulsatilla) genties augalas.

Vėjalandė šilagėlė - dekoratyvus, daugiametis, 7-50 cm aukščio žolinis, gražiai žydintis pavasarinis augalas. Šaknis liemeninė, storoka, tamsiai ruda. Žiedstiebiai statūs, tankiai apaugę švelniais, sidabriškais plaukeliais. Apatiniai lapai, kurie išauga augalui peržydėjus, ilgais lapkočiais. Lakštas plaštakiškai suskaldytas į 3-7 dalis, o jų kiekviena dar į kelias skiltis. Viršutiniai lapai redukuoti, linijiškai suskaldyti, plaukuoti.

Žiedai iš pradžių susiglaudę, vėliau žvaigždiškai išsiskleidžia. Apyžiedis paprastas. Žiedlapiai 6, pailgai kiaušiniški, nusmailėję, melsvai violetiniai, išorinė pusė apaugusi sidabriškais plaukeliais. Kuokelių daug, išoriniai virtę staminodžiais. Piestelių daug. Vaisius – tankiai apaugęs šilkiškais plaukeliais riešutėlis. Žydi balandžio – gegužės mėn.

Pietryčiuose dažna, kitur reta arba visai neaptinkama.

   Augalas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.AUGINIMAS

• Auga sausuose pušynuose, sauso miško aikštelėse, pamiškėse, ant sausų šlaitų, lengvuose smėlio dirvožemiuose, mėgsta saulėtas vietas.ATSARGIAI

Visos šilagėlių rūšys yra nuodingos ir augalo visos dalys nuodingos. Sultys, patekusios ant akių, burnos gleivinės ar jautresnės odos, gali sukelti uždegimą.

Tad, atradus gamtoje vėjalandę šilagėlę, reikėtų ir pasidžiaugti tik vietoje, skinti, tuo labiau rauti nereikėtų ir netgi yra tai draudžiama, kaip jau minėta augalas yra nykstantis, įrašytas į raudonąją knygą.


Raktiniai žodžiai » Šilagėlė • Nykstantys augalai • Žydintys augalai •
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29