Uolaskėlė (Saxifraga) :: walnuts.lt patarimai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Augalų katalogas Pradžia »

  


Uolaskėlė | Šaltinis: PixabayUolaskėlė | Nuotraukos šaltinis: Pixabay

Uolaskėlė (Saxifraga) – tai uolaskėlinių (Saxifragaceae) šeimos augalų gentis, kuriai priklauso daugiametės žolės su pražanginiais lapais. Genties pavadinimas kilęs iš lotyniškų žodžių: saxum – uola, ir frango – laužyti. Gentyje yra apie 450 rūšių. Natūraliai daug šios genties augalų auga tiesiog ant uolų, tarp akmenų.. sugeba įsitvirtinti mažiausiuose plyšeliuose tarp akmenų.

Uolaskėlės yra kiliminiai, žemaūgiai, visžaliai augalai, nereiklūs, dekoratyvūs visą sezoną, priskiriama šakniasiebių augalų rūšiai, priklausomai nuo rūšies gali būti ir vienmetis, dvimetis ir daugiametis. Lapai žali, gali turėti pilką atspalvį. Žiedai taisyklingi, su 5 vainiklapiais, o taurelė penkianarė, gali būti baltos, švelniai rožinės, ryškiai raudonos, violetinės bei geltonos spalvos, gausiausias žydėjimas yra gegužės - liepos mėnesiais, dažnai rugpjūčio - rugsėjo mėnesiai pražysta antrą kartą, tiesa.. ne taip gausiai. Vaisiai – daugiasėklė dėžutė su labai smulkiomis, juodomis sėklytėmis.

Uolaskėlės, priklausomai nuo veislės, užauga iki 30 cm aukščio.AUGINIMAS

• Uolaskėlės šviesomėgės, geriausiai auga ir gausiausiai žydi saulėtose vietose, bet pasodintų daliniame pavėsyje žiedai būna ryškesni nei saulėtoje vietoje.

• Uolaskėles vienoje vietoje vertėtų auginti ne ilgiau kaip 5-6 metus.

• Uolaskėles vertėtų sodinti neužmirkstančiose, puveningose, kompostu patręštoje dirvoje.

• Uolaskėlės dauginamos dalijant kerus (persodinant), auginiais (birželio - rugpjūčio mėnesiais, peržydėjus) ir sėklomis (pavasarį, maždaug kovo – balandžio mėnesiais, sudygsta maždaug per 1-2 mėnesius, pražysta tiki po 2-3 metų, sėklos daigios dvejus metus). Beto.. uolaskėlės puikiai užsisėja pačios.

• Pasodinus uolaskėlių sėjinukus, pirmaisiai metais.. vertėtų neužmiršti ir žiemą pridengti (nukritusiais lapais arba eglišakiais) o anksti pavasarį atidengti, nes pradeda sprogti beveik vos nutirpus sniegui.P l a č i a u »» Uolaskėlės auginimo ypatumai


Raktiniai žodžiai » Uolaskėlė • Žydintys augalai •
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29