Viksvuolė :: Cyperus :: walnuts.lt patarimai
Viksvuolė | Cyperus
Viksvuolė (Cyperus) tai viksvuolinių (Cyperaceae) šeimos augalų gentis, kurios pavadinimas kildinamas iš graikų k. žodžio kyperos gardžiai kvepiantis. Viksvuolių šaknys yra malonaus kvapo. Tai daugiamečiai arba vienamečiai augalai. Jų stiebas lapuotas.
Viksvuolės savaime auga drėgnoje pelkių žemėje, todėl ir augdamos kambaryje mėgsta drėgmę. Daugumai veislių būdingos skėčio pavidalo lapų skrotelės. Maži neryškūs skėtiški žiedai žydi beveik visus metus. Viksvuolių yra nykštukinių rūšių, užaugančių tik iki 30 cm, ir yra natūraliai augančių, kurios pasiekia net 5 m aukštį, kurių stiebas gali būti rankos storio. Bet žinoma, auginant kambaryje ir tik vasarą išnešant į lauką, tokio įspūdingo aukščio nereikėtų tikėtis. Teko skaityti kad Lietuvoje, pvz Papirusinė viksvuolė (lot. Cyperus papyrus) užauga iki 2,5 metro aukščio.
Yra net apie 600 viksvuolės rūšių. Lietuvoje natūraliai atrandama gelsvoji viksvuolė (Cyperus flavescens) ir rudoji viksvuolė (Cyperus fuscus), auga drėgnose vietose, grioviuose, laikinuose vandens telkiniuose. Beje, rudoji viksvuolė.. Lietuvoje itin reta, netgi įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
Viksvuolės mielai auginamos kambariuose, kaip nereiklūs, dekoratyvūs, nuotaiką praskaidrinantys augalai, nors jos daugiau tiktų oranžerijoms, bet puikiai auga ir šviesiose šiltose erdvėse..
AUGINIMAS
Auginama šviesioje vietoje, be tiesioginių saulės spindulių.
Viksvuolės mėgsta turtingą humuso, dumblingą, pilną maisto medžiagų substratą.
Viksvuolės - drėgmę mėgstantys augalai, tad reikėtų gausiai laistyti, netgi mėgsta kai šaknys mirksta vandenyje.
Vasarą galima auginti sekliame vandens telkinyje.
Laukia viksvuolės nežiemoja, žiemai rekėtų įnešti į šiltas ir šviesias patalpas ar nors jau į šiltesnę patalpą, kurioje būtų palaikoma maždaug +12 laipsnių temperatūra, bei būtų pakankamai šviesu.
Viksvuoles nesudėtinga auginti, jos priskiriamos prie nereiklių augalų, netgi auginama nepalankiomis sąlygomis viksvuolė dažniausiai nepražūsta, tik sulėtėja jos augimas, žinoma tos nepalankios sąlygos turi būti, kaip sakant.. proto ribose.
Viksvuoles galima dauginti tiek sėklomis, tiek vegetatyviškai dalinant kerą ar tiesiog.. panardinant viršutinę lapo dalį į vandenį kol iš jos susiformuos naujas augaliukas.
AUGALO teigiamas (neigiamas) poveikis
suteikia žvalumo bei energijos,
gerina nuotaiką.
SIŪLOM PASKAITYTI
- Viskas apie riešutus
- Daržininkytės ypatumai
- Gėlininkystės ypatumai
- Sodininkystės ypatumai
- Kambarinių gėlių bėdos ir džiaugsmai
- Svarbiausi mėnesio darbai
- Derliaus subtilybės
- Augalų kenkėjai ir ligos
- Įrankių pasirinkimo subtilybės
- Aplinkos puošimo idėjos
- Linksmosios gamtos išdaigos
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?