Kambarinių augalų ligos :: Augalų ligos ir kenkėjai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kenkėjai Pradžia »


Kambariniai augalai | Gėlės kambaryje | 8

Be įvairių kenkėjų..

  Kambarinių augalu kenkėjai »

Kambarinės gėlės neretai kenčia ir nuo įvairių ligų. Iš jų labiausiai paplitusios yra miltligė, rūdys, lapų dėmėtumas, chlorozė.


Miltligė - šiai ligai ypač neatsparios yra chrizantemos, rožės, cinerarijos, hortenzijos ir daug kitų gėlių. Ligos sužaloti augalo lapai, jauni ūgliai ir žiedų pumpurai būna lyg miltais apibarstyti – supeliję. Tai grybinė liga su kuria kovojama, purkščiant augalus 1% Burgundijos skysčiu arba 0,4- 0,5% skalbiamosios sodos tirpalu. Kai kambaryje būna 20 °C temperatūra, galima augalus apdulkinti sieros milteliais.

Rūdys - nuo šios ligos daugiausia kenčia rožės, gvazdikai, palmės, chrizantemos, kamelijos ir kitos kambarinės gėlės. Vasarą ant lapų, stiebų ir žiedų pumpurų atsiranda gelsvai raudonų spurgelių, kurie vėliau sprogsta ir išbarsto sporas. Ligos sužaloti lapai gelsta ir krinta, žiediniai pumpurai nebeišsivysto.

Ligos sužaloti augalai purkščiami 1 % Burgundijos skysčiu arba dulkinami sieros, gesintų kalkių ir mėlynojo akmenėlio mišinio milteliais. purkščiamus arba dulkinamus sergančius augalus patariama išnešti į kokią nors mažai naudojamą patalpą (sandėliuką), nes nukritę skysčio lašeliai gadina baldus ir kitus kambaryje esančius daiktus.
Lapų dėmėtumas - ant įvairių kambarinių gėlių lapų (chrizantemų, azalijų, palmių, ciklamenų) atsiranda mažos rudos dėmelės, kurios vėliau didėja (plečiasi), lapai visai sudžiūsta ir krinta.
Prieš šią ligą patariama purkšti lapus 0,4-0,5% .skalbiamosios sodos tirpalu arba 1% Burgundijos skysčiu. Purkščiama ligos pradžioje, kol dar mažos dėmelės.


Chlorozė - šia liga gėlės suserga dėl geležies, kurios reikia chlorofilui susidaryti, ir šviesos stokos. Tačiau neretai chlorozė suserga ir per daug laistomos gėlės, ypač žiemą. Susirgusios gėlės lapai ir jauni ūgliai būna visiškai išblyškę, balzgani, vėliau paruduoja ir krinta.

Šia liga sergančias gėles reikia laistyti 2-3 kartus per savaitę žaliojo akmenėlio tirpalu (1 g – litrui vandens). Jei tas nepadeda, reikia gėlę skubiai persodinti ir laikyti pakankamai šviesioje vietoje.


Prieš kambarinių gėlių kenkėjus naudojamos nuodingos medžiagos – insekticidai ir kovai prieš ligas – fungicidai.


  Insekticidai - prieš kambarinių gėlių kenkėjus »
  Fungicidai - prieš kambarinių gėlių ligas »


Raktiniai žodžiai » Augalų apsauga • Augalų ligos • Kambariniai augalai •

 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29