Vario poveikis augalams :: walnuts.lt PATARIMAI augalų mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Mineralinės medžiagos Pradžia »

Varis sustiprina augalų kvėpavimo intensyvumą, todėl juose pagerėja baltymų apykaita, augalai ima sparčiai vystytis ir augti. Kai vario pakanka augalams, jie tampa atsparesni ligoms ir kenkėjams, slopinami grybinių ligų vystymasis, todėl užaugina gausesnį vaisių ir sėklų derlių.
Vario sulfatu ypač naudinga tręšti durpinį dirvožemį (1 m2 dirvožemio - 1 -1,5 g vario sulfato). Šio trąšų kiekio dažniausiai pakanka 5-6 metams. Vario sulfato tirpalu taip pat patariama vegetacijos metu nupurkšti augalus: 10 litrų vandens reikia ištirpinti 2 – 5 g vario sulfato.

Prieš sėjimą daržovių sėklas, rekomenduojama išmirkykite vario sulfato tirpale: 1 litre vandens - 2 g vario sulfato. Šiaip vario sulfatas prastai tirpsta šaltame vandenyje, todėl jį reikia tirpinti tik karštame vandenyje.

Vario sulfato tirpalu anksti pavasarį, kol dar nesprogo pumpurai, ir vėlai rudenį, kai augalai numetė lapus, patariama nupurkšti vaismedžius ir vaiskrūmius.


Trūkumas:
Jei augalams trūksta vario, jų ūgliai deformuojasi, o viršūnėlės susisuka. Trūkstant vario ilgesnį laiką, nauji ūgliai beveik neauga, lapai blykšta ir dažnai nukrenta.

Vario trūkumą ypač jaučia augalai, augantys durpiniame dirvožemyje, todėl juos būtina tręšti trąšomis, kurių sudėtyje yra vario.

Jei pomidorams trūksta vario, jie lėčiau auga, užaugina smulkesnius ūglius ir melsvai žalsvus lapelius, pomidorų žiedai pakankamai gerai neišsivysto, neužmezga vaisių, o jų žiedpumpuriai nukrenta.

Jei agurkams trūksta vario, tai kaip ir trūkstant kalcio ir boro, jie išlieka nykštukiniai, jų audiniai suminkštėja, o jauniausių lapų galiukai pabąla. Jei trūksta vario, agurkai numeta žiedus ir vaisių užuomazgas.

O štai vario trūkumas bulvėms ir kopūstams beveik nepakenkia.

Perteklius:
Jei vario pernelyg daug, augalų lapai pablykšta, vėliau jų lapų kraštus pažeidžia nekrozė, todėl augalai gali žūti.

Vario pertekliui yra jautrūs burokėliai, pašariniai cukriniai runkeliai, liucernos ir aguonos. Vario dirvoje pagausėja, jei dažnai augalus purškiate trąšomis, kurių sudėtyje yra vario.

Varis priklauso sunkiųjų metalų grupei, todėl padidėję šios medžiagos kiekiai yra žalingi ne tik augalams, gyvūnams, bet ir žmonėms, nes vario preparatai pražudo ne tik žalinguosius, bet ir naudinguosius mikroorganizmus.





   Pasiskaitymui..

Vabzdžiaėdžių augalų auginimas

... tikriesiems vabzdžiaėdžiams mokslininkai priskiria apie 630 augalų rūšių, pseudo-vabzdžiaėdžiams – apie 300. Lietuvoje sutinkama ~ 10 vabzdžiaėdžių augalų rūšių...

OBUOLIŲ derliaus ypatumai

... vertėtų žinoti, kad rudeninių veislių obuolių sėklos ruduoja obuoliams nokstant, o žieminių veislių - anksčiau nei noksta vaisiai...

Oro spėjimai pagal karvių elgesį

... jeigu giedros metu karvės ima baubti, tai į kurią pusę jos nusigręžusios baubia, iš to šono kils debesys ir bus lietaus...

SAUSIO mėnesio darbai sode

... jei nešalta (iki -5 laipsnių šalčio), galima retinti derančias obelis ir kriaušes, kurių vainikai labai tankūs. Visas žaizdas būtina užtepti sodo tepalu arba medžio anglies derva.....

Braškių ligos ir kenkėjai

... braškių ir žemuogių uogas - pūdo kekerinis, skystasis, odiškasis ir kiti puviniai. O krūmeliai vysta dėl fitoftorozės (maro), verticiliozės, fuzariozės ir kitų pašaknio ligų...

Portulakos derliaus ypatumai

... Maistui tinka jauni, nepradėję žydėti portulakų stiebai su lapais. Žydint augalo stiebai ir lapai sukietėja, pakinta jų skonis, mažėja augalo naudingumas, t.y. mažėja maistinė vertė...

BAKLAŽANŲ derliaus ypatumai

... laikomų baklažanų vaisių minkštimas turi būti kietas, vaisiai mechaniškai nepažeisti, neapšalę ir neapipeliję...




 Taisyti / Papildyti » 












Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2025. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-12-21