Gėlės tinkančios alpinariumams :: walnuts.lt PATARIMAI gėlių mėgėjams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Gėlynas Pradžia »


Alpinariumas | 5

Augalų parinkimas ir išdėstymas - kad ir kokie svarbūs alpinariume būtų akmenys, dažniausiai jis kuriamas dėl gėlių.

Alpinariumas – tai akmenuoto kalnų peizažo atkūrimas nedideliame plote. Žemių kalva, ant kurios padėti keli akmenys, dar ne alpinariumas. Tikrame alpinariume turėtų augti ne tik laukiniai kalnų augalai, bet ir žemaūgiai žolynai, žemi puskrūmiai ir krūmai.
Alpinariumui tinkantys augalai, pasodinti įprastoje klomboje, tikriausiai nesudarytų įspūdžio, pasimestų tarp kitų augalų, o gal ir visai būtų išmesti į šiukšlyną. Tačiau atitinkamai pateikti, jie atskleidžia visą savo natūralų grožį. Ir atvirkščiai, tradiciniai sodo augalai alpinariume atrodo nekaip. Profesionalų nuomone, alpinariume visai netinka rožės, jurginai ir panašūs augalai.

Prieš sodinant, augalai suskirstomi grupėmis (analogiškai, kaip akmenys). Atskiriami dekoratyviniai krūmai ir miniatiūriniai medžiai.

Kaip akcentas sodinami žiemą-vasarą žaliuojantys augalai, dažniausiai spygliuočiai. Protingai parinkti, jie puikiai dera vienas su kitu, išlieka patrauklūs visus metus. Akcentais gali būti augalai, brangūs jums dėl kokių nors priežasčių, neįprastai atrodantys arba retos rūšies. Jie gali iškilti virš kalnelio viršūnės, sudarydami reikiamas vertikalias arba horizontalias linijas kompozicijoje. Nedideli, tačiau įdomūs augalai sodinami pirmajame plane. Jiems sukuriamas neutralus fonas, kurio plotas pakankamai didelis.

Pagrindinių augalų neturi būti daug. Būtina , kad jie gražiai derėtų su didžiaisiais akmenimis ar jų grupėmis. Reikia atsižvelgti į viską: augalų žydėjimo laiką ir trukmę, žiedų spalvą r net tai, kaip jie atrodo vienų ar kitų akmenų fone.

Tos pačios rūšies augalų negalima išmėtyti po visą alpinariumą. Jie sodinami pakankamai didelėmis grupėmis. Geriau nedaryti simetriškų kompozicijų. Augalai, kurių lapai sidabrinai arba pilki, sušvelnina perėjimus tarp spalvinių dėmių, leidžia pasiekti spalvų harmonijos arba pabrėžti kontrastus.

Nereikėtų piktnaudžiauti augalų įvairove. Akmeniniame kalnelyje, kurio plotas 10 kv.m.,vargu ar pavyks gražiai išdėstyti daugiau kaip 12-15 rūšių ir formų. Juos sodinant pagal principą “daug gražių ir įvairių”, alpinariumas pavirs botanine kolekcija ir laukiamo dekoratyvinio efekto nebus.

Gražiausia, kai augalai susodinti atsižvelgus į augimo ir ramybės periodus. Sodinti taip, kad nuo pavasario iki rudens tarp akmenų būtų žiedų.

Alpinariume auginti tinka: aronas, katilėlis, rasakila, auskarėliai, kietis, rudbekija, bergenija, laumenė, rūgtis, čiobrelis, liatris, saulainė, debesylas, liūtpėdė, šilokai, driada, melsvė, uolaskėlė, flioksas, notra, vilnotoji, vaisgina, guboja, notrelė, vaistutis, gvazdikas, perkūnropė, veronika, heihera, plačvarpis, zunda, karlina, plukė, žiognagė, karpažolė, raktažolė.

Taip pat, labai tinka ir visos svogūninės gėlės: česnakai, narcizai, tulpės, kiškiakopūsčiai, paukštapienės, vėlyviai, margutės, puškinijos, žydrės, montbretės, scylės.


Raktiniai žodžiai » Alpinariumas • Gėlės •


Kaip įsirengti alpinariumą patiems »


 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29