Aukščiausia Lietuvos eglė :: Medžiai rekordininkai

   Pradžia  Paieška  Skelbimai Pradžia »


Aukščiausia Lietuvos eglė - Noriūnų miško eglė (Balkasodžio) - Valstybės saugomas gamtos paminklas (nuo 2000m.) - Alytaus rajonas, Miroslavo seniūnija. Dzirmiškės. Alytaus miškų urėdija.

Nors eglės aukštis tikrai įspūdingas, tačiau ji aukščiu nedaug išsiskiria iš miške augančių savo aukštakamienių gentainių. Seniau aukščiausia buvo laikoma Prienų šile auganti 45 metrų aukščio eglė. Deja, 1995 metais ją pagraužė kinivarpos ir nudžiūvusį medį miškininkai buvo priversti nupjauti. Dar aukštesnė, apie 46 metrų aukščio, eglė buvo nupjauta 1997-aisiais.

Kaip rasti: Aukščiausia Lietuvos eglė auga Dzirmiškių girininkijos (42 kv., 8 skl.) teritorijoje, Balkasodžio valstybiname botaniniame draustinyje. Pasiekiama iš kelio 2512 Seirijai–Balkasodis–Tolkūnai pasukus Balkasodyje pietryčių kryptimi pagal kelio nuorodą (1 km) miško gruntiniu keliu link eglės. Miške iš kelio sukama į dešinę ties ryškiais dažais pažymėta vieta, pavažiuoti apie 200 m. Paminklinis medis pamatomas paėjus šlaitu žemyn, Urkupio upelio krante.

Kamieno apimtis: 205 cm.
Medžio aukštis: 444,3 m.
Turi 1 kamieną. Auga grupėje, kurioje yra 3 medžiai.
Amžius – 90 metų (2009 m.).

Lietuvos medžiai rekordininkai
 Taisyti / Papildyti » 


Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-22