CHAMEDORĖJOS auginimo ypatumai
Chamedorėja | Nuotraukos šaltinis: Wikipedia | By Pluume321
Chamedorėja, dar vadinama palmikė - tai arekinių (Arecaceae) šeimos palmių gentis, kuriai priklauso 107 rūšys, natūraliai augančios Meksikoje. Gentį sudaro nedideli (0,36 m aukščio), liaunais kamienais, šiek tiek panašiais į bambuko, augalai, natūraliai augantys miško paunksmėje. Pas mus auginamos tik kaip kambariniai augalai, priskiriami prie lėtai augančių augalų, bet.. galinčių ir patalpose užaugti iki 2 metro aukščio, priklausomai nuo rūšies bei veislės.
Chamedorėja geriausiai parinkti šviesią bei šiltą, apsaugotą nuo skersvėjų bei tiesioginių saulės vietą, t.p. neblogai augs ir kiek tamsesnėje vietoje. Vasarą galima išnešti į balkoną ar terasą.
Chamedorėją auginant kambaryje ant palangės, tinkamiausia būtų rytinio lango palangė, bet pakankamai gerai augtų ir ant šiaušinio lango palangės.
Chamedorėjas geriausia persodinti ankstyvą pavasarį, maždaug kovo - balandžio mėnesiais. Jaunus reikėtų kasmet persodinti, o senesnius kas 2-3 metus
Chamedorėja sodinama į trąšią puveningą žemę, (yra pirkti žemės palmėms, t.p. tiktų ir žemė sanpaulijoms, ją papildant smėliu), nepamirštant gero drenažo, kad neužsistovėtų vazone vanduo ir nepradėtų pūti šaknys. Sodinama į tą patį gylį kaip ir ankščiau buvo.
Jei chamedorėja labai didelė, paprastai keičiamas tik viršutinis žemių sluoksnis vazone.
Chamedorėjas persodinti nevertėtų rinktis didelius vazonus, jos geriau augs mažesniuose vazonuose.
Chamedorėja augimo periodu laistoma saikingai, tik tiek kad vazone žemė būtų vidutinio drėgnumo, maždaug kartą į savaitę. Perlaistant gali pradėti pūti šaknys. Chamedorėja lengviau perneša sausrą nei drėgmės perteklių.
Chamedorėja augimo metu vertėtų, ypač jei itin karšta vasara, retkarčiais ir apipukršti, bei neleisti kad lapai būtų dulkėti. Esant sausam orui gali apipulti voratinklinės erkutės.
Chamedorėja tręšiama kovo-rugsėjo mėnesiais, aktyvaus augimo periodu, maždaug kas tris savaites palmėms skirtomis trąšomis, geriausia rinktis ilgo poveikio, lėtai tirpstančias trąšas.
Chamedorėja dauginama atžalomis ir sėklomis, kurios sėjamos maždaug vasario mėnesį, sudygsta maždaug per 2 mėnesius.
Chamedorėjai ruduo ir žiema yra ramybės periodas, šiuo metu ją geriausiai laikyti šviesesnėje vietoje, optimali temperatūra 12-15 laipsnių šilumos. Laistoma saikingai, maždaug kartą į 2-4 savaites. Lapus retkarčiais vertėtų nupurkšti ar nuplauti vandeniu ir ramybės periodu, ypač jei patalpose yra karšta.
Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas Augalų priežiūra Kambariniai augalai Palmės
SIŪLOM PASKAITYTI
- Bendri pastebėjimai
- Kambarinių gėlių laistymas
- Kambarinių gėlių tręšimas
- Kambarinių augalų ligos ir kenkėjai
- Fungicidai - prieš kambarinių gėlių ligas
- Kaip suprasti gėlių kalbą - gėlės siunčia SOS
- Agavos auginimas
- Avokado auginimo ypatumai
- Bananų auginimo ypatumai
- Bonsai auginimo ypatumai
- Citrinmedžio auginimo ypatumai
- Kaktusų auginimo ypatumai
- Vabzdžiaėdžių augalų auginimas
- Kokias gėles rinktis paniurėliams?
- Kambarinių gėlių teigiamas poveikis
- Kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
- Augalų poveikis
- Gyvenantiems mėnulio ritmu
- Oro spėjimas pagal gamtos dėsnius
- Įdomūs trumpi faktai apie augalus
- Straipsniai - įdomioji augalininkystė
- Mintys apie augalus, gėles ir gamtą
- Augalų katalogas
- Nuodingų augalų katalogas
- Invaziniai augalai Lietuvoje
- Klausimai/atsakymai - ar žinote?