Soruolė | Nuotraukos šaltinis: Wikipedia
Soruolė dar žinoma kaip sorulė arba (Pennisetum)- tai miglinių (Poaceae) šeimos augalų gentis, priskiriama prie vienų iš gražiausių varpinių augalų, galinčių užaugti, priklausomai nuo veislės.. 0,31,5 metrų aukščio. Lapai dažniaisiai yra linijiški, bet gali būti ir plokšti arba susisukę vamzdeliu.
Yra žinoma apie 80 rūšių soruolių, gėlynuose auginamos veislinės, atsparesnės šalčiui, soruolės kurios skiriasi ne tik aukščiu, bet ir lapais, šluotelių spalva, žiedynais, žydėjimo laiku ir pan. Soruolė užsiaugina gan tankų bei platų krūmelį su siaurais svyrančiais lapeliais, o.. visą savo grožį atskleidžia vasaros pabaigoje pražystant labai smulkiais žiedeliais, susitelkusiais į švelnias pūkuotas šluoteles, kurios gali būti apvalios ar kiek pailgesnės bei labai įvairios spalvos.. pilkai rudos, purpurinės, violetinio atspalvio, gelsvos, sidabriškos, rausvos ir pan..
Soruolės žydėjimo laikas, aišku priklauso nuo veislės, bet žydi.. maždaug liepos - spalio mėnesiais. Soruolės kupstas pjaunamas pavasariais, nes ir žiemą soruolės atrodo labai dekoratyviai.
AUGINIMAS
Soruolės geriausiai augs drėgnoje, bet neužmirkstančioje ir derlingoje žemėje bei saulėtoje vietoje, neblogai augs ir pusiau pavėsyje.
Soruoles galima sodinti tiek grupėmis tiek ir pavieniui.
Anksti pavasariais, kol krūmas nepradeda leisti ūglių, maždaug kovo mėnesį, soruolių kupstą būtina nupjauti, kad atsiaugintų naujus lapus. Žinoma soruolėms nieko neatsitiks, jei jas nukirpsite rudenį ar žiemą, sakykim jei krūmą išdarkė vėjas arba sniegas.
Soruolės, jei kerpama laiku.. kol neišlindę nauji ūgliukai, kerpama prie pat žemės. Jei visgi pavėlavotė, didelės bėdos tame nebus, tiesiog tuomet reikėtų senus stiebus nukirpti šiek tiek aukščiau, nepažeidžiant naujų.
Soruolės nėra priskiriamos prie visai atsparių žalčiams augalų ir dažniausiai soruolės auginamoos kaip vienmetės gėlės, nors yra rūšių bei veislių, kurios tinkamos sodinti ir mūsų sąlygomis ir puikiai ištveria mūsų žiemas.. pvz pašiaušėlinė soruolė (lot. Pennisetum alopecuroides), tik pasisodinus, pirmaisiais metais vertėtų tikrai pridengti, tam puikiai tiktų agrodanga, eglių šakos.. o sekančiais metais elgtis atsižvelgiant į žiemos orus.
Raktiniai žodžiai » Smilgos Varpiniai augalai