Ar gausus bus braškių derlius labai priklauso nuo pasirinktos braškių veislės. Kiekvienas augintojas turi apsispręsti, kokiam tikslui jis augins braškes. Paprastai patartina įsiveisti 3-4 įvairaus sunokimo laiko veisles, kad vasarą kuo ilgiau būtų galima mėgautis uogomis bei aišku turėti pakankamai perdirbimui. Tad, braškių veislių aprašymai, žinoma.. kaip ir bet kokią kitą temą svetainėje galite papildyti ir savo pastebėjimais ar nuotraukomis..
Veislė sukurta Olandijoje, vidutinio vėlyvumo, derlinga. Tai labiausiai paplitusi desertinių braškių veislė Vakarų Europoje. Uogos labai didelės, plačiai kūgiškos ir kūgiškos. Odelė šviesiai raudona, blizganti, graži. Minkštimas šviesiai rožinis, sultingas, rūgštokas, mažai aromatingas. Uogos tvirtos, tinkamos gabenti, trumpai galima laikyti kambario temperatūroje. Veislė ypač tinkama auginti šiltnamiuose įvairiu metų laiku ir vėlyvam derliui (vasaros antroje pusėje ir rudens pradžioje), veisiant tankiai, Šaldytuve išlaikytais labai geros kokybės, didelio skersmens bei pasiruošusiais derėti daigais. Kereliai auga vidutiniškai stipriai. Lapai šviesiai žali, kai kurie lapai aksčiai keturlapiai. Žiedynai stambūs, lapų aukščio. Kerelius silpnai pažeidžia lapų ligos, bet jautrūs pašaknio ligoms ir miltligei, nepakankamai ištvermingi žiemą. Kad geriau peržiemotų lauke, žiemai mulčiuoti šiaudais.
Neigiamos savybės: veislė jautri pašaknio ligoms ir miltligei. Nepakankamai ištverminga žiemą. Dauginimui skirti augalai išaugina mažai daigų.
B r a š k i ų v e i s l ė s » Aura Dangė Dukat Elkat Elsanta Festivalnaja Holiday Honeoye Induka Jaunė Kama Kent Korona Nida Polka Redgauntlet Rubinovyj kulon Saulenė Senga Sengana Tenira Venta ĮTRAUKTI naują
Raktiniai žodžiai » Augalų rūšys Augalų veislės Braškės Uogos
Jei subrendusios avižos antra kartą sužaliuoja - ruduo bus darganotas.
Ankstyvas šerkšnas vasaros pabaigoje žada gausų kitų metų derlių.
Jei dieną kai Vėžio ženklo sfera ir ekliptiką kerta Liūto ženklo žvaigždyną (paskutinę dieną) sugriaudėjo perkūnija, tai yra pavojus supūdyti rugius ir vasarojų, nes po to gali prasidėti ilgi lietūs.
Pagal paskutinę rugpjūčio dieną yra sprendžiama apie žiemos orus, tikėtina kokia bus paminėta diena - tokia bus ir žiema.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.
Jei pirmosiomis rugpjūčio dienomis lyja - sėkminga bus žiemkenčių sėja.
Anksti rugpjūčio mėnesį išskrendančios kregždės - žada būsiant šaltą žiemą, po jos - šaltą vasarą.