Azotas (N) yra būtinas augimo elementas. Tinkamas kiekis azoto užtikrina sveiką ir klestintį viso augalo augimą. Lapinės augalo dalys reikalauja daugiau azoto.
Birias azoto trąšas reikėtų išbeti pavasarį, o amnoniakinį vandenį galima įterpti ir rudenį apie 10 cm gyliu. Drėgnais metai azoto trąšos daug veiksmingesnės negu sausais.
Jei dirvožemyje gausu AZOTO, jame natūraliai (arba dažniau atrandamas) auga avietės, dilgėlės, europinės ožrožės, varpučiai, žąsinės sidabražolės.
Trūkumas:
Dėl azoto trūkumo augalų lapai pablykšta, prasčiau vystosi jų ūgliai, šaknys ir patys augalai, mažiau užaugina šoninių šakelių ir lapų, augalas paprastai būna retesnis.
Azoto trūkumas augimo pradžioje paprastai augalus priveda prie išnykimo.
Perteklius:
Jei dirvožemyje pernelyg daug azoto, augalai užaugina intensyviai žalius lapus, be to, pernelyg sparčiai augina ūglius. Dėl pernelyg sparčiai augančių ūglių augalai nusilpsta, todėl juos dažniau pažeidžia ligos ir kenkėjai.
Be to, augalams dažniau pakenkia šalnos, perdžiūvimas ir pernelyg gausus laistymas.
M i n e r a l i n ė s m e d ž i a g o s » azotas boras cinkas fosforas geležis kalcis kalis magnis manganas molibdenas siera varis ĮTRAUKTI naują
Raktiniai žodžiai » Mineralinės medžiagos Tręšimas
Liūto ženklo dienomis patariama ruošti miško medžiagą statyboms, nes šiuo metu nukirsti medžiai kietesni ir ne taip greit pūva.
Jei rugpjūčio pradžioje dažnai griaudėja - sakoma jog šieno pakaks visai žiemai.
Jei rugpjūčio pradžioje griaudėja kelias dienas iš eilės - ruduo bus šiltas ir ilgas.
Saulė per šv. Lauryną (rugpjūčio 10 d.) - žada giedrą rugpjūtį, šiltą rudenį.
Jei pirmosiomis rugpjūčio dienomis lyja - sėkminga bus žiemkenčių sėja.
Ankstyvas šerkšnas vasaros pabaigoje žada gausų kitų metų derlių.
Jei subrendusios avižos antra kartą sužaliuoja - ruduo bus darganotas.