Kalis labai svarbus, kiek vanduo yra absorbuojamas į šaknis ir ląstelių aktyvumo reguliavimui. Dėl kalio augalai tampa atsparesni ligoms, šalnoms, sausroms o gėlių žiedai būna ryškesni bei aromatingesni. Taip pat, kalis padeda padidinti derliaus kokybę.
Dirvožemyje kalio daugiau negu azoto ir fosforo, tačiau augalai ne visą jį gali naudoti. Judrusis kalis nesunkiai išsiplauna iš dirvožemio. Augalai iš dirvos paima didelius kalio kiekius. Ypač daug jo reikia pašariniams ir cukriniams runkeliams, bulvėms, daržovėms, linams, daugiametėm žolėms. Kaip ir fosforas, kalis daugiausia paimamas intensyvaus augimo metu.
Daugelis kalio trąšų turi nemažai chlorido, kuriam jautrūs lianai ir bulvės. Šiems augalams geriau tiktų mažiau chloro turintis kalio chloridas. Jei turima tik kalio druskos, ją geriau išberti rudenį, kad dalis chloro išsiplautų.
Trūkumas:
Jei dirvožemyje trūksta kalio, lapai įgauna žydrai žalsvą atspalvį, jų kraštai paruduoja, o netrukus ir nudžiūva.
Jei trūksta kalio, augalų lapus pažeidžia dėmėtumas, augalai tampa žymiai jautresni drėgmės trūkumui ir peršalimui.
Perteklius:
Jei dirvožemyje pernelyg daug kalio, tai dažniausiai trūksta ir kalio, magnio ir mangano ir pasireiškia pažymiai trūkstant šių medžiagų.
M i n e r a l i n ė s m e d ž i a g o s » azotas boras cinkas fosforas geležis kalcis kalis magnis manganas molibdenas siera varis ĮTRAUKTI naują
Raktiniai žodžiai » Mineralinės medžiagos Tręšimas
Jei gandrai per šv. Baltramiejaus dieną (rugpjūčio 24 d.) išskrido - bus ankstyvas ruduo, žiema.
Jei rugpjūčio viduryje pradeda lyti - tai lietingi orai užtruks dar ilgai.
Jei gulbės žemai skraido - bus ankstyvas ruduo, žiema.
Rugpjūčio mėnesio pabaigoje išskrendančios gervės - žada būsiant šaltą žiemą, po jos - šaltą vasarą.
Saulė per šv. Lauryną (rugpjūčio 10 d.) - žada giedrą rugpjūtį, šiltą rudenį.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.
Pagal paskutinę rugpjūčio dieną yra sprendžiama apie žiemos orus, tikėtina kokia bus paminėta diena - tokia bus ir žiema.