Chrizantema manoma, kad buvo išvesta 1880 metais Luterio Burbanko (Luther Burbank) mėginant išgauti Baltagalvę (Leucanthemum x superbum). Buvo sukryžminta paprastoji ramunė su japoniškąja.
XVII a. tulpių svogūnėliai buvo vertingesni už auksą..
Esama duomenų, kad vabzdžiaėdžio augalo jautriojo musėkauto (lot. Dionaea muscipula) protėvis, augęs maždaug prieš 15 milijonų metų, buvo didžiausias žinomas mėsėdis augalas Žemėje. Jis buvo toks galingas, kad lengvai suvirškintų žmogų.
Nacional Geographic teigimu, mažiausia orchidėja buvo atrasta 2009 metų gruodžio mėnesį, kurios dydis siekia vos 2 mm skersmens, žydi beveik perregimais žiedais, auga Ekvadore, priklauso Platystele genčiai, kurią daugiausia sudaro miniatiūriniai augalai.
Egzistuoja augalas (Nepenthes spathulata), kuris tiesiogine prasme minta graužikais. Nesvarbu, pelės ar žiurkės augalas pajėgia suvirškinti net jų dantis ir kaulus. Augalo kamienas gali išaugti iki 5 metrų , o viršutinio žiedo taurės-gaudyklės aukštis siekia apie 30 cm. Į slidžią, burnos gleivinę primenantį žiedo taurės vidų pakliuvęs padaras žūva dėl išsekimo, o vėliau suvirškinimas enzimų. Kad pritrauktų grobį, plėšrieji augalai (ypač medžiojantys vabzdžius) paprastai būna spalvingi. Augalai prisitaikė prie tokio išlikimo būdo, nes tose vietovėse, kur jie auga, dirva stokoja maistingųjų medžiagų.
Seniausias žemėje augalas laikomas vandenyje augančios gigantiškos Viduržemio jūros jūržolės (Posidonia oceanica). Mokslininkai, pagal DNR analizę teigia, kad jų amžius siekia apie 200 tūkst. metų. Jūržolės nuolatos išleidžia naujus ūglius, nors ir plinta nepaprastai lėtai, tačiau padengia didžiulius vandenyno dugno plotus, iš kurių ir semiasi maistinių medžiagų.
R E K O M E N D U O J A M E