Yra tokių piktžolių kurios teršia orą ir gali sukelti nemažai ligų kaip astma ir kt. dėl to,kad jos ardo plaučių audinius. Orą teršiančios piktžolės vadinasi "Pueraria lobata" lietuvių kalboje jos vadinamos "kalninėmis puaerijomis" jos apsiraizgo medžius bei krūmus tuomet iš oro pasisavina azotą,o išskiria labai didelius kiekius mūsų sveikatai nuodingų duju "Azoto oksido" . Aukštai stratosferoje ozonas yra naudingas, nes suformuoja apsauginį filtrą nuo ultravioletinių spindulių, tačiau žemutiniame atmosferos sluoksnyje jis nuodingas..
Susidarius tinkamoms sąlygoms piktžolės per parą gali paaugti net iki 3 cm.
Piktžolių sėklos išlieka daigios net 7-10 metų. Ir kas įdomiausia smulkios sėklos subręsta žemėje ir vistiek sudygsta.
Piktžolių sėklos išlieka daigios net ir pabuvę gyvulių skrandyje.
Labiausiai pasaulyje paplitusi piktžolė yra apvalioji viksvuolė (Cyperus rotundus) , auganti daugiau nei 100 pasaulio šalių. Lietuvoje pasirodo ji neauga... turbūt tai gerai, juk ir savų piktžolių per akis :))
Labiausiai pasaulyje paplitusi vandens piktžolė - vandens hiacintas - storakojė cichornija - eichhornia crasipper - kurio tėvynė yra Brazilija. Augalas paplitęs beveik visuose stambiausiuose Naujojo ir Senojo žemyno vandens telkiniuose, t.p upėse bei ežeruose.
Raktiniai žodžiai » Piktžolės
R E K O M E N D U O J A M E