Gentyje priskaičiuojama apie 40 rūšių.. tačiau mūsų sąlygomis, lauke dažniausiai auginama:
Pluoštinė juka (Yucca filamentosa) - žydi birželio-liepos mėnesiais, tai viena iš atspariausių jukos rūšių bei dažniausiai auginama lauke, mūsų klimato sąlygomis žiemoja paprastai nedengta, atlaiko iki -20 laipsnių temperatūrą. Pluoštinė juka išsiskiria tuo kad ji neturi stiebo arba turi nežymų, labai trumpuką bei giliomis ir masyviomis šaknimis.
Pluoštinė juka | Yucca filamentosa | Nuotraukos autorius: Mojmir Churavy | Wikipedia
Melsvoji juka (Yucca glauca) - tai bestiebė arba turi labai trumpą stiebą, yra mažiau atspari šalčiui nei pluoštinė juka, žiemoja pridengti, yra priskiriama prie vidutiniškai atsparių šalčiui augalų, paprastai atlaiko iki - laipsnių temperatūrą.
Melsvosios jukos lapai siauri, maždaug 60-90 cm ilgio ir 0.6-1.2 cm pločio, melsvai žali ar pilkai žali su baltu plaušėtu apvadu, auga tankiose skrotelėse. Priklausomai nuo veislės lapai gali būti arba tiesūs arba nulinkę žemyn
Žiedkotis gali išaugti net iki 3 m aukščio, žiedynas siauresnis nei pluoštinės jukos. Žiedeliai svyrantys, įvairuoja nuo baltos iki gelsvos spalvos, žydi liepos rugpjūčio mėnesiais.
Melsvoji juka | Yucca glauca | Nuotraukos autorius: Matt Lavin | Wikipedia
Raktiniai žodžiai » Augalų rūšys Juka
Jei dieną kai Vėžio ženklo sfera ir ekliptiką kerta Liūto ženklo žvaigždyną (paskutinę dieną) sugriaudėjo perkūnija, tai yra pavojus supūdyti rugius ir vasarojų, nes po to gali prasidėti ilgi lietūs.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.
Koks rugpjūtis - toks vasaris.
Gausus gervių skrydis per šv. Lauryną (rugpjūčio 10 d.) - žada giedrą rugpjūtį, šiltą rudenį.
Anksti rugpjūčio mėnesį išskrendančios kregždės - žada būsiant šaltą žiemą, po jos - šaltą vasarą.
Jei rugpjūtį išskrenda gervės - bus ankstyva žiema.
Jei subrendusios avižos antra kartą sužaliuoja - ruduo bus darganotas.