Visų pirma, įsigyjant augalą, pas pardavėją sužinokite kuo daugiau informacijos kaip jį prižiūrėti, kokią žemę parinkti, kokius mėgsta vazonus (didelius ar mažus - pasirodo tai irgi gan svarbu), kaip laistyti, kokioje temperatūroje laikyti žiemą ir pan. Žinoma nepamirškite užsirašyti ir tikslesnį pavadinimą. Kuo daugiau sužinosite, tuo ilgiau ir gražesniu augalu džiaugsitės.
Naują augalą kelias savaites laikykite atskirai nuo kitų - tiesiog įsitikinkite kad jis yra sveikas.
Vazonus rinkitės pagal augalo šaknų struktūrą, tiesiog augalą kurio šaknų sistema nedidelė, nereikėtų sodinti į labai didelius vazonus, augalas neturėtų paskęsti vazone, beto kai kurie augalai didelių vazonų apskrite netgi nemėgsta, mažuose geriau auga, pvz karpažolė
Daržo žemė kambariniams augalams netinka joje daug bakterijų, kurios namuose dauginsis. Jiems pirkite specialius kambariniams augalams žemės mišinius.
Nuolat valykite nuo augalų dulkes. Augalus blizgančiais lapais valykite glicerinu, nors tinka pieno ir vandens lygių dalių tirpalas.
Panaudokite trąšoms maisto atliekas. Puikiausiai tiks arbatžolių ir kavos tirščių mišinys. Ypač paparčiams. Augalams naudingas ir kiaušinių nuoviras.
Daugiau apie kambarinių augalų tręšimą »
Kad nepūtų augalo šaknys ir gerai nutekėtų laistomas vanduo, į vazono dugną įdėkite molinių indų šukių arba akmenukų.
Palangėje vasarą auginamų gėlių žemes užpilkite žvyru, kad lietus netaškytų lango stiklų.
Persodintų augalų du tris mėnesius netręškite, nes gali neprigyti.
Laistykite tik kelias dienas pastovėjusiu drungnu vandeniu. Nuo šalto vandens augalus ištinka šokas, o nuo chloruoto - užpuola liga chlorozė.
Plastmasiniai vazonai drėgmę išlaiko ilgiau nei moliniai vadinasi, augalus, augančius plastmasiniuose vazonuose, laistyti reikia rečiau.
Kai drėgmės būna per daug, apatiniai lapai ima gelsti, suktis ir kristi, o žiedai dažnai supūna.
Jeigu žemė perdžiūvusi, požymiai beveik tokie pat: lapai vysta arba visai neauga, o žiedai greitai suglemba. Tokiu atveju rekomenduojama vazoną į kibirą su vandeniu pastatyti taip, kad vanduo jį apsemtų. Palikite vazoną kibire tol, kol nustos kilti oro burbuliukai, o po to žemę vazone išpurenkite.
Jeigu gėles laistysite kasdien po truputį, šaknys, esančios apatinėje vazono dalyje, vis tiek negaus vandens. Verčiau vienu kartu laistykite labai gausiai, o po kurio laiko išpilkite vandens perteklių iš lėkštelės.
Storalapius augalus (pavyzdžiui, alijošių ar kalankę), geriausia laistyti praėjus dviem trims dienoms po to, kai žemė išdžiūsta kad nepradėtų pūti apatiniai lapai.
Kaktusus žiemą reikia laistyti ne dažniau kaip kartą per mėnesį, (nors pavyzdžiui aš žiemą apskritai gal du ar vieną kartą palieju). Laistyti reikėtų rytais.
Daugiau apie kambarinių augalų laistymą »
Kabančioms gėlėms galite retsykiais įdėti ledo gabalėlių - ypač, jei nenorite prilaistyti po vazonu. Bet dažnai to daryti negalima.
Jeigu augalas atvežtas iš tropikų, jo žydėjimui saulės šviesa nėra itin svarbi. Tačiau oro temperatūra ir drėgmė šiuo atveju vaidina pagrindinį vaidmenį.
Žiemą dauguma kambarinių augalų rekomenduotina laikyti 15-18 laipsnių temperatūroje. Tokiomis sąlygomis gerai auga fikusai, kinrožės, paparčiai, begonijos. Tačiau kai kuriems augalams (fuksija, pelargonija, ciklamenas, gebenė, oleandras, katilėliai, kalėdinis kaktusas, alavijas) žiemą reikia vėsos ne didesnės nei 14 laipsnių temperatūros, o geriausia nuo +6 iki +8.
Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra Kambariniai augalai Karpažolė
Jei pirmosiomis rugpjūčio dienomis lyja nuo pat ryto - rudens pradžia bus lietinga, jei lyti pradeda nuo vidurdienio - lietingas bus rudens vidurys, o jei artėjant vakarui - rudens pabaiga bus lietinga.
Jei dieną kai Vėžio ženklo sfera ir ekliptiką kerta Liūto ženklo žvaigždyną (paskutinę dieną) sugriaudėjo perkūnija, tai yra pavojus supūdyti rugius ir vasarojų, nes po to gali prasidėti ilgi lietūs.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.
Jei gandrai išskrenda prieš rugsėjo 1 - tikėtina, kad ruduo bus šaltas.
Perkūnija, dažni škvalai rugpjūčio mėnesį pranašauja giedrą rudenį.
Gausus gervių skrydis per šv. Lauryną (rugpjūčio 10 d.) - žada giedrą rugpjūtį, šiltą rudenį.
Ankstyvas šerkšnas vasaros pabaigoje žada gausų kitų metų derlių.