Visų pirma kambarines gėles patariama tręšti tik gerai įsišaknijusias, sveikas ir tik sparčiausio augimo metu. Tręšiama kas 10-15 dienų.
Kambarinės gėlės gali būti tręšiamos tiek organinėmis tiek ir mineralinėmis trąšomis.
Tręšti žiemą reikia tik tuo laiku žydinčius augalus azalijas, begonijas. Jokiu būdu tręšti negalima nusilpusių, ligotų augalų, ypač žiemos metu jie apskritai gali žūti.
Nebloga trąša yra nuplautos, šviežios, nesūdytos mėsos vanduo. Juo laistomos gėlės gerai auga, tik reikėtų paliejus tokiu vandeniu žemės paviršių reikėtų supurenti ar labai plonai užberti naujos žemės.
Kaip fosforo trąša žydinčioms gėlėms labai tinka stalių klijai. Jie paruošiami taip: du gramai klijų virinami litre vandens, kol visiškai išsileidžia. Ataušintais klijais laistoma, o po kelių valandų vazonuose supurenamas susiklijavęs žemės paviršius.
Iš mineralinių trąšų kambarinėms gėlėms tręšti tinka amonio salietra, superfosfatas ir kalio druska. Šios trąšos dažniausiai naudojamos mišinio pavidalu 1-2 g litrui vandens.
Jei neišgėrėte arbatos, ataušinę ją palaistykite augalus. Tačiau ne per dažnai - deja, kofeinas gali pakenkti augalams.
Labai naudinga laistyti kambarinius augalus - atvėsusiu vandeniu, kuriame virė bulvės (tik aišku be druskos). Bulvių nuovire yra krakmolo, kuris aktyvina mikroorganizmus ir mikroelementus, o jie praturtina žemę.
Neišmeskite ir kavos tirščių jie pravers ne tik kaip trąša. Kavos tirščiuose esantis kalis padidina augalo atsparumą, o nedidelis cukraus kiekis aktyvina mikroorganizmus, esančius žemėje.
Iš seno žinoma dar viena trąšų rūšis. Tai vanduo, kuriame kelias dienas buvo mirkomi kiaušinių lukštai.
Kartkartėmis kambarinius augalus galima palaistyti aspirino tirpalu (1 tabletė 1 litrui vandens). Salicilo rūgštis aktyvina apsaugines augalo savybes ir stiprina jų imuninę sistemą.
Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra Kambariniai augalai Tręšimas