Karolininė žilė (Curio rowleyanus, Senecio rowleyanus) - išskirtinės išvaizdos, svyrantis augaliukas, išsiskiriantis savo įdomiais lapais, kurie yra žirnelio formos su trumpuku koteliu, priklauso astrinių (Asteraceae) šeimai, yra sukulentas, savo rutuliškuose lapukuose kaupia vandenį, kilęs iš Pietvakarių Afrikos.
Karolininė žilė geriausiai augs šviesioje, šiltoje, apsaugotoje nuo skersvėjų, vietoje, maždaug 15-25 laipsnių temperatūroje. Žiemą neturėtų nukristi žemiau 10 laipsnių. Beje.. karoliukai bus idealiai apvalūs tik tuomet, jei pakaks karolinei žilei šviesos.
Karolininę žilę reikėtų apsaugoti nuo kaitrių tiesioginių saulės spindulių - gali nudeginti. Puikiai tiktų palangė vakarinėje ar šiaurinėje pusėje.
Laistymas labai minimalus, žiemos metu, tik jei kambariuose itin sausa, nes žilė pasižymi savybe kaupti drėgmę ir tai daro savo rutuliškų lapukų pagalba. Purkšti karolinės žilės nereikėtų.
Žiema yra ramybės periodas, karolinę žilę geriausiai laikyti vėsiai.. ir stengtis neperlaistyti, jei kambariuose drėgma galima netgi ir visai nelaistyti žiemos metu.
Karolininė žilė nepakenčia užmirkimo, tad sodinant vazone būtinas drenažas.
Nuo pavasario iki rudens, maždaug kovo spalio mėnesiais, karolininė žilė intensyviai auga, tad.. kas 2-4 savaites vertėtų patręšti, trąšomis skirtomis kaktusams ir įvairiems sukulentams.
Karolinė žilė persodinama maždaug kas 2-3 metus ir tą geriausiai padaryti anksti pavasarį.
Karolinei žilei puikiai tinka pirktinė kaktusams skirta žemė arba kompostinės žemės ir smėlio mišinys (2:1).
Karolinės žilės nemėgsta didelių vazonų, jų šaknys nėra didelės, sodinant ar persodinant vertėtų rinktis nedidelius vazonėlius.
Karolininę žilę auginti pakabinamuose vazonuose būtų idealu. Paprastai svyrantys ūgliai užauga iki 45-60 cm, išskirtinais atvejais, gali net iki 1 m ilgio.
Karolinės žilės nebūtina genėti, bet jei atrodo, kad ūgliukas auga netinkama linkme ir nėra kur nukreipti, žinoma nukirpus žilei nepakenksite, beto.. nukirptas ūgliukas puikiai tiks pasidauginimui.. juk karoliukų nebūna per daug.. :))
Karolininę žilę galima dauginti ištisus metus, bet geriausiai pavasarį. Tam tereikia nukirpti ūglį su 2 3 karoliukais, kelias dienas padžiovinti ir tik tada kišti į žemės ir smėlio mišinį arba tik į smėlį.
Karolininės žilės vazonėlis gali būti sukiojamas, norint kad kuo vienodžiau uždengtų vazono kraštus, augalui vazono dažnas padėties keitimas nekenkia.
Karolinė žilė gan atspari ligoms bei kenkėjams ir dažniausiai auga be problemų, tik reikėtų tinkamai laistyti. Tačiau gali užsikrėsti nuo šalia laikomų augalų, karolinę žilę puola amarai ir voratinklinė erkutė - naikinama insekticidais.
Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas Augalų priežiūra Kambariniai augalai Sukulentai Žilės