Šiais laikais nėra problemų gauti retesnių augalų sėklų, jų galima tiesiog susiieškoti internete ir pabandyti parsissiųsti.
Vabzdžiaėdžių augalų sėklos išlieka daigios labai trumpą laiką. Jau po metų daugelio rūšių sėklos beveik visiškai praranda daigumą. Todėl vabzdžiaėdžių augalų sėklas reikėtų sėti nedelsiant, kai tik jas gavote.
Sėjimui paruoškite du indus. Vieną ne mažesnį nei 10×15×10 cm (ilgis x plotis x aukštis), o antrą po 10 cm didesnį iš kiekvienos pusės. Didesnis indas turi būti be skylučių vandens nutekėjimui ir patogus uždengti stiklu ar skaidriu plastikiniu dangčiu. Mažesnis indas turi turėti bent 35 skylutes, ne mažesnes nei 1 cm skersmens, vandens sugėrimui/nutekėjimui. Didįjį indą iki pusės pripildykite vandeniu, iš jo padarydami savotišką akvariumą. Į mažąjį indą suberkite durpių substratą, nors galite naudoti ir švarų smėlį. Ant sudrėkinto substrato paviršiaus tolygiai išbarstykite sėklas.
Mažesnį indą įdėkite į didesnį taip, kad vanduo apsemtų bent jau pusę mažesniojo indo. Po to belieka tik laukti mėnesio bėgyje substrato paviršiuje pradės dygti sėjinukai, kuriuos po 36 mėnesių turėsite persodinti po vieną į atskirus indus.
Substrato paruošimas prieš sėjimą - prieš sėjimą substratą būtina sterilizuoti. Jei naudojate smėlį, tiesiog 10 minučių jį palaikykite verdančiame vandenyje, jei naudojate durpes, užpilkite jas verdančiu vandeniu ir palikite ataušti. Tokiu būdu turėsite pakankamai sterilų substratą be pelėsių ir grybų, kurie galėtų sunaikinti jūsų sėjinukus, o taip pat be piktžolių sėklų, kurios galėtų sėjinukus užgožti.
Vabzdžiaėdžių augalų auginimo ypatumai »
Jautrusis musėkautas - Dionaea muscipula »
Raktiniai žodžiai » Augalų auginimas Kambariniai augalai Vabzdžiaėdžiai augalas