Didžiausias rūpestis žiemą - tai užaugintų derliaus laikymas, tad vertėtų reguliariai apžiūrėti laikomas daržoves, atrinkti pradėjusias gesti bei nepamiršti patalpų retkarčiais ir pravėdinti. Tačiau, prasidėjus didesniems šalčiams vertėtų taip pat, nepamiršti užsikamšyti rūsio ar kaupo vėdinimo angas. Norint kuo ilgiau džiaugtis užauginti derliumi, vertėtų kuo dažniau išrinkite pradėjusius pūti, kad neužkrėstų likusių.
Dažniausiai gruodžio mėnesį šiltnamis jau būna tuščias, nebent viena kita atsparesnė gėlytė ar kokie žalumynai dar stiebiasi. Tad, jei tuščias rekomenduojama šiltnamyje nukasti viršutinį dirvos sluoksnį, taip likviduotute galimus ligų ir augalų kenkėjų židinius.
Gruodį pats metas, jei to dar nepadarėte, pasiruošti žemės.. ankstyvajam pavasariniam sėjimui.
Jei gruodžio mėnesį paspaudžia šaltukas, o sniego nėra, reikėtų pridengti braškes, ypač tais pačiais metais pasodintas arba aukštesnėje vietoje augančias. Dengiamui tinka šiaudai, durpės bei eglišakės. Braškės besniegę žiemą, jau esant -10 laipsnių šalčiui gali pašąlti, o temperatūrai nukritus iki -15 laipsnių gali ir visai pražūti.
GRUODŽIO mėnesio darbai sode, darže bei gėlyne »
Raktiniai žodžiai » Mėnesio darbai »
Pavasario darbai »
Vasaros darbai »
Rudens darbai »
Žiemos darbai »» Gruodis
Perkūnija, dažni škvalai rugpjūčio mėnesį pranašauja giedrą rudenį.
Jei rugpjūtį skruzdėlės didina skruzdėlynus - bus šalta žiema.
Pagal paskutinę rugpjūčio dieną yra sprendžiama apie žiemos orus, tikėtina kokia bus paminėta diena - tokia bus ir žiema.
Jei gandrai per šv. Baltramiejaus dieną (rugpjūčio 24 d.) išskrido - bus ankstyvas ruduo, žiema.
Jei gulbės žemai skraido - bus ankstyvas ruduo, žiema.
Rugpjūčio mėnesio pabaigoje išskrendančios gervės - žada būsiant šaltą žiemą, po jos - šaltą vasarą.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.