Ypač naujai pasodintus sodo augalus būtina gausiau, o ne dažniau lieti. Nuo dažno liejimo gali pradėti rūgti dirvožemis, dėl oro stygiaus gali pradėti pūti šaknys, kas augalą paprastai visiškai pražudo.
1 m2 dirvos sodo augalų vainiko plote paliekite 4-5 kibirais vandens, o kai vanduo susigers į žemę, ją supurenkite ir mulčiuokite plonu durpių ar sausų mulčiavimo medžiagų sluoksniu.
Po kelių savaičių paimkite žemės iš 20-30 cm gylio. Jei kumštyje suspausta žemė subyra - tai požymis, jog sodo augalus reikia laistyti.
P l a č i a u »» Sodo sodinimas ir priežiūra »
Be to, norėdami dirvoje išlaikyti drėgmę - purenkite žemės paviršių. Purendami suardote kietą žemės plutą, todėl žemė mažiau išgarina drėgmės, daugiau vandens gauna augalas, taip pat daugiau susidaro medžiagų, iš kurių formuojasi mediena, lapai, vaisiai bei šaknys.
Be to, reikėtų laiku naikinti piktžoles, nes jos paprastai užaugina gilias ir ilgas šaknis, kurios iš tolo pasisavina drėgmę ir išdžiovina dirvą.
© Laima | www.walnuts.lt
Raktiniai žodžiai » Augalų priežiūra Laistymas Medžiai Sodo priežiūra Vaismedžiai
Koks rugpjūtis - toks vasaris.
Liūto ženklo dienomis patariama ruošti miško medžiagą statyboms, nes šiuo metu nukirsti medžiai kietesni ir ne taip greit pūva.
Jei pirmosiomis rugpjūčio dienomis lyja - sėkminga bus žiemkenčių sėja.
Jei rugpjūčio pradžioje dažnai griaudėja - sakoma jog šieno pakaks visai žiemai.
Pagal paskutinę rugpjūčio dieną yra sprendžiama apie žiemos orus, tikėtina kokia bus paminėta diena - tokia bus ir žiema.
Jei pradeda dygti kelmučiai, vasara baigiasi.
Jei pirmosiomis rugpjūčio dienomis lyja nuo pat ryto - rudens pradžia bus lietinga, jei lyti pradeda nuo vidurdienio - lietingas bus rudens vidurys, o jei artėjant vakarui - rudens pabaiga bus lietinga.