Vejos priežiūra atšilus orams

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Mėnesio darbai Pradžia »

Kad veja džiugintų ne tik akis bet ir sielą paglostytų...

... kai tik sniegas nutirps, veją nugrėbkime vėduokliniu grėbliu. Taip pašalinsime nuo rudens užsilikusius sausus lapus, šiukšles, pakelsime veją, tačiau tai nereikėtų daryti jei yra labai drėgnas paviršius, tuomet verčiau palaukite balandžio mėnesio.

Kova prieš samanas dažniausiai prasideda kovo mėnesį. Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Todėl dėl to reikia tręšti veją. Jei neturi laiko dažnai pjauti žolę, naudokite organines trąšas (granuliuotas gyvulines trąšas). Žolė augs šiek tiek lėčiau, tačiau geriau su organinėmis trąšomis, nei su dirbtinėmis (NPK).
Naudokite 10 kg /100 m2. šias trąšas reikia berti tada, kai žolė pradeda dygti, t. y. kovo arba gegužės mėnesį, tręšti dažniausiai pakanka vieną kartą per metus. Jei pasirenkate NPK vejos trąšas, tręškite kovo pradžioje 2,5 kg/100 m2 kiekiu. Tokį patį kiekį sėkite birželį ir rugsėjį. Nepamirškite, kad nors ant pakuotės gali būti nurodytas tręšimas visus metus, tai nereiškia, kad trąšas galima naudoti visus metus.

Bendri patarimai - kaip įsirengti ir prižiūrėti veją? »
KOVO mėnesio darbai sode, darže bei gėlyne »
 Taisyti / Papildyti » 
Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-29